Farmakologijos konspektas (2)


Farmakologija. Adrenerginę sinapsę veikiančių vaistų klasifikacija. Skatinantys – adrenomimetikai. Slopinantys. Selektyvaus poveikio beta adrenomimetikų farmakodinamika, indikacijos, nepageidaujamas poveikis. Β adrenomimetikai. M cholinoblokatoriai. Kosulį ir atsikosėjimą veikiančių vaistų farmakodinamika. Uždegimui ir alergijos slopinimui bei profilaktikai vartojamų vaistų veikimo mechanizmas. Trombocitus veikiantys vaistai. Tiesioginių ir netiesioginių antikoaguliantų farmakodinaminio poveikio palyginimas. Tiesioginiai antikoaguliantai. Netiesioginiai antikoaguliantai. Fibrinolizę veikiantys vaistai. Jų farmakodinamika ir farmakokinetika. Fibrinolizę slopinantys vaistai. Fibrinolizę skatinantys preparatai.

Farmakokinetika: Vartojant per os, efektas pasireiškia per pirmas dvi val. ir trunka iki 8 val. Švirkščiant į veną, efektas pasireiškia taip pat ir trunka iki 2 - 4 val., išsiskiria per 24 - 48 val., pro inkstus su šlapimu daugiausia nepakitę ir 10-15 % metabolitų pavidalu. Jeigu inkstų funkcija yra sutrikusi, preparatai išsiskiria lėčiau ir gali kumuliuotis. Vartojimas kraujavimui stabdyti, ypač jeigu yra suaktyvėjusi fibrinolizė (po chirurginių operacijų, sergant kraujo ligomis, kepenų ciroze) arba kininų susidarymas (ūminė alergija, acidozė, hipoksija). Napageidaujamas veikimas ir kontraindikacijos. Preparatai mažai toksiški, jie gali alergizuoti organizmą, sukelti galvos svaigimą, pykinimą, vėmimą. Jeigu šios grupės preparatai švirkščiami į veną greitai, gali sumažėti kraujospūdis, sutrikti širdies ritmas. Jų negalima vartoti sergant tromboze bei esant polinkiui į ją, taip pat kai yra stipriau sutrikusi inkstų funkcija.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (7803 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Farmakologijos konspektas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Farmakologijos konspektas (2). (2014 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/farmakologijos-konspektas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 02 d. 16:06
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo