Faromagnetikai


Magnetinės skvarbos priklausomybę nuo išorinio magnetinio lauko stiprio.. Faromagnetikai laboratorinis darbas.

Laboratorinis darbas nr 10. Feromagnetikai. Gauti feromagnetiko įmagnetinimo kreivę ir ištirti magnetinės skvarbos priklausomybę nuo išorinio magnetinio lauko stiprio. Darbo atlikimo tvarka. Sujungiame paveiksle pavaizduotą schemą. Įjungiame oscilografo maitinimą ir pastatome elektronų spindulį ekrano tinklelio centre. Prijungiame schemą prie maitinimo šaltinio. Nustatome maksimalią 10V įtampą. Gauname ekrane histerezės kilpą, kuri užima didesnę ekrano dalį. Išmatuojame viršūių koordinates Ix ir Iy. Keisdami įtampą kas 2V (8V, 6V, 4V, 2V). Gauname kiekvienai įtampai histerezės kilpas ir išmatyojame Ix ir Iy. Apskaičiuojame H ir B pagal ir visoms gautoms Ix ir Iy vertėms. Brėžiame grafiką B=f(H). Apskaičiuojame kiekvienai H reikšmei. Matavimo ir skaičiavimo rezultatus surašome į lentelę.

Darbo tikslas: gauti feromagnetiko įmagnetinimo kreivę ir ištirti mprijungiame schemą prie maitinimo šaltinio. Nustatome maksimalią 10v įtampą.

Keisdami įtampą kas 2v (8v, 6v, 4v, 2v).

  • Microsoft Word 57 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (164 žodžiai)
  • Violeta
  • Faromagnetikai
    10 - 3 balsai (-ų)
Faromagnetikai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/faromagnetikai.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 31 d. 02:36
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo