Faromagnetikų histerizės kilpos tyrimas


Permagnetinimo nuostoliu galia. Permagnetinimo nuostoliai. Permagnetinimas. 6 laboratorinis darbas faromagnetiko. Gauti oscilografo ekrane. Permagnetinimo nuostoliu galia tai. Permagnetinimo nuostolio matavimo vienetai. Nuostoliu galios tankis. Permagnetinimo nuostoliu galios tankis. Permagnetinimo nuostolis.

Feromagnetiko histerizės kilpos tyrimas. Darbo metodika ir pagrindinės formulės. Bandymo eiga. Rezultatai. Išvada. Literatūra. Tikslas: gauti oscilografo ekrane toroido formos feromagnetiko histerizės kilpą ir apskaičiuoti permagnetinimo nuostolius. Histerizės kilpa rodo sukurtos magnetiko viduje magnetinės indukcijos B priklausomybę nuo išorinio magnetinio lauko stiprio H. Toroido T pirmine apvija tekanti srovė I1 sukuria toroide magnetinį lauką, kurio stipris. Stendo įtampa Ux paduodame į oscilografo X įėjimą, o Uy – į Y įėjimą. Oscilografo ekrane gauname histerizės kilpą. X ir Y ašių stiprinimus parenkame taip, kad kilpa užimtų didelę ekrano dalį. Išmatuojame įtampas Uef.x ir Uef.y , bei kilpos galų coordinates x1, x2, y1, y2. Apskaičiuojame x ir y pagal (9) ir (9a), po to apskaičiuojame kx ir ky, išreikštus iš (8) ir (8a). Išmatuojame histerizės kilpos plotą. Pagal (12) apskaičiuojame permagnetinimo nuotolių galios tankį. Sumažiname paduodamą į toroidą įtampą (kilpos plotas usmažės ir pati kilpa nepasieks įsotinimo). Pakartojame matavimus (nekeičiame X ir Y ašių stiprinimo) ir apskaičiuojame nuostolių tankį. Palyginame rezultatus ir suformuluojame išvadas.

Tikslas: gauti oscilografo ekrane toroido formos feromagnetiko histerizės kilpą ir apska

čia n1 – pirminės apvijos vijų skaičius ilgio vienete, i1 – pirminės apvijos srovės stipris, ux – įtampos kritimas rezistoriuje r1 (jungiamas prie osciločia n2 – pirminės apvijų vijų skaičius, - magnetinės indukcijos kitimo greitis toroide, s – toroido skerspjūvio plotas.

Antrinės apvijos grandinėje jungiamo rezistoriaus varža r2 parenkama tiek didelė, kad apvijos reaktyviosiosvaržos galima būtų nepaisyti (t. ). Tuomet antrinėsčia uef. X ir uef. Y – efektinės (matuojamos) įtampų vertės, kx ir ky – oscilografo ekrano x ir y ašių padalų vertės voltai metrui, esant tam tikram x ir y stiprinimui.

čia |x1|, |x2|, |y1|, |y2| yra histerizės kilpos galų koordinačių reikšmių absoliutūs dydžiai (vidurkis imamas, kad išvengti paklaidos, kadangi permagnetinimas vuksta dažniu , tūrio vienete pstendo įtampa ux paduodame į oscilografo x įėjimą, o uy – į y įėjimą. X ir y ašių stiprinimus parenkame taip, kad kilpa užimtų didelę ekišvada: neįsotintos histerizės kilpos permagnetinimo nuostolių galios tankis yra 3,7 karto mažesnis už įsotintos histerizės kilpos permagnetinimo nuostolių galios tankį.

Literatūra: n. Astrauskienė, r. Bendorius, a. Bogdanovičius, a. Česnys, j. Jakimavičius, j. Kaulakys, s. A. Karpinskas, b. Martinėnas, n. Mykolaitienė, d. Styra, a. J. Šatas, a. Urbelis elektromagnetizmas. Banginė optika. Atomo, branduolio ir puslaidininkių fizika psl.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2011 m.
  • 4 puslapiai (444 žodžiai)
  • Vaidas
  • Faromagnetikų histerizės kilpos tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Faromagnetikų histerizės kilpos tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/faromagnetiku-histerizes-kilpos-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 29 d. 21:08
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo