Fasado apšiltinamo ploto išskaičiavimas, naudojant elektronį tacheometrą



Taigi, iš aukščiau matyto straipnio matome, kad renovuoti namai sutauo šilumą net 4 kartus, ty. Už šilumą sumokama 4 kartus mažiau. Renovuojant pastatą, išoriškai apšildomas pastato fasadas. Per apšiltintą fasadą šiluma “nepabėga” į išorę ir šildymo įrangą gali veikti mažesniu pajėgumu, o tas įtakoja mažesnes, šildimui naudojamas, kūro sąnaudas.
Pastato fasado apšiltinimas vykdomas kruopščiai klijuojant ant sienos putų polistirolo lakštus ant pastato fasado. Darbo apimtis skaičiuojama kvadratiniais metrais. Fasado apšiltinimo kaina priklauso nuo pačio ploto, kuo plotas didesnis, tuo kaina didesnė. Kartais žmonėms nutinka tokia situacija, kad baigus pastatui apšiltinti, lieka labai daug nesunaudotų medžiagų, tai nutinka del to, kad fasado plotas buvo apskaičiuotas labai netiksliai. Šiame pranešime bus aptarta, kokiu budu galima tiksliau paskaičiuoti pastato fasado plotą, kad po darbo pabaigos neliktu daug nesunaudotos medžiagos.
Darbas pradedamas prietaiso pastatymų ant taško iš kurio matosi kuo daugiau budingų taškų ant pastato sienos (pvz. Langu kampai, pastato sienų kampai), kad kuo tikslaiu tai pavaizduoti kompiuteryje.
Pradedant darbą reikia patikrinti prietaisą, o kai prietaisas patikrintas, jis statomas ant taško. Prietaisas centruojamas ir gulsčiuojamas, o poto orientuojamas į mažiausiai 3 taškus. Pamatavus visus būdingus pastato fasado taškus ir pritrūkus matomumui, prietaisas statomas į kitą stotį, orientuojamas į pirmos stoties tašką ir toliau atliekami matavimai. Užbaigti matavimus reikia pririšt ėjimą prie tvirtų taškų.