Fašistinė Diktatūra Italijoje


Istorijos skaidrės. Fašistinė Diktatūra Italijoje. Italijos vėliava. Italijos fašistų veikla. Pirmaisiais pokario metais Italiją apėmė ekonominė ir politinė krizė. Visoje šalyje kovai su vyriausybe ir komunistais steigėsi fašistų būriai. B. Musolinis. B. Musolinio atėjimas į valdžią. 1922 m. B. Musolinis kategoriškai reikalavo valdžios”Arba mums duos valdžią. Tada daug kam atrodė,kad fašistai išves šalį iš krizės. Žygis į Romą. Italijos fašizmo vidaus politika. Buvo apribotos parlamento. Ekonomikos pertvarka. Nutraukta parama nerentabilioms įmonėms. Užsienio politika. 3-ajame dešimtmetyje Italija laikėsi savarankiškos taikingos užsienio politikos. 4-ajame dešimtmetyje Italijos politika agresyvėjo. Apibendrinant. Ilgainiui,siekdami visuotinės kontrolės. Informacija rinkta. Janina Varnienė-”Trumpas Istorijos.


Buvo apribotos parlamento teisės,o nuo 1928 m. Deputatais galėjo tapti tik fašistai; B.Musolinis gavo teisę leisti įstatymus; Uždraustos visos partijos ir žiniasklaidos priemonės,išskyrus fašistų; Valdininkais ir teisėjais galėjo būti tik fašistai; Vyriausybė pavadinta Didžiąja fašistų taryba;.

Nutraukta parama nerentabilioms įmonėms,remiami didžiųjų,gerai dirbančių įmonių savininkai; Didelės apimties ir reikšmės projektai(kelių tiesimas,gyvenamųjų namų ir elektrinių statyba); Didinamos išlaidos karo pramonei,armijai(ji gausinama ir modernizuojama).

4-ajame dešimtmetyje Italijos politika agresyvėjo.Musolinis siekė sukurti Romos imperiją,dominuoti Viduržemio jūroje.1935m. Italija užėmė Etiopiją.Vykdydamas agresyvią politiką,Musolinis suartėjo su Hitleriu.

Ilgainiui,siekdami visuotinės kontrolės, jie įvedė autokratinį valdymą.Tačiau fašistinė Italijos diktatūra niekada nevirto tokia totalitarine kaip nacizmas ar stalinizmas.

Žymos:
  • Istorija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Ingy
  • 12 puslapių (357 žodžiai)
  • Istorijos skaidrės
  • MS PowerPoint 330 KB
  • Fašistinė Diktatūra Italijoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Fašistinė Diktatūra Italijoje. (2015 m. Spalio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/fasistine-diktatura-italijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:45