Fašizmas Europoje


Kur atsirado fasizmas. Kurioje salyje atsirado fašizmas. Atsirado fašizmas. Fasizmas referatas.

Fašizmas. Fašizmas italijoje. Fašizmas vokietijoje. Fašizmas europoje. Fašistų veikla buvo grindžiama iš esmės tais pačiais principais bei metodais, jie siekė įvesti - totalitarinį režimą. Fašistinei valdžiai būdinga prievarta, griežta piliečių ir visuomeninio gyvenimo kontrolė. Fašistai remdamiesi viduriniais sluoksniais plačiai naudojo socialinę demagogiją, prievartos priemones, propagavo nacionalizmą, karines ekspansijas, rasinę nelygybę. Fašizmo ideologija buvo grindžiama geopolitika, rasistinėmis prancūzų rašytojo ž. A de gobino teorijomis, bei vokiečio filosofo o špenglerio idėjomis. Fašizmas atsirado jau karo metais , susiformavus galingiems monopolijų susivienijimams, tarp verslininkų ir valstybės atsirado ekonominė trintis. Daug kas tuo metu palaikė fašistus, nes tada jie atrodė, kaip ryžtinga ir patikima jėga, galinti atkurti po karo sugriauta tvarką, pasipriešinti komunistiniam judėjimui ar net jį sutriuškinti, įveikti visuomenės pakrikimą. Fašistiniams judėjimams įsigalėti padėjo jų metodai. Jie kūrė sukarintas draugoves, demagogiška propaganda formavo tautų "skriaudų jausmą", įvedė griežta organizacinę struktūrą ir discipliną, neginčijąmą vado autoritetą.

Fašistų veikla buvo grindžiama iš esmės tais pačiais principais bei metodais, jie siekė įvesti - totalitarinį režimą.

Fašistiniams judėjimams įsigalėti padėjo jų metodai. Jie kūrė sukarintas draugoves, demagogiška propaganda formavo tautų skriaudų jausmą , įvedėfašistų vadas buvo benitas musolinis, kuris su savo bendraminčiais kritikavo silpną liberalų vyriausybę, socialistus, vėliau pradėjo kovą dėl valdžios. Fašistai greitai gavo tai, ko siekė, nes nuolat besikeičiančios vyriausybės nesiėmė jokių priemonių prieš fašistus. 1922 10 29 italijos karalius pavedė musoliniui sudaryti vyriausybę. Ji buvo koalicinė, o taip savo kalboje musolinis pasakė mums reikia visiškos valdžios ir mes patys prisiimam visą atsakomybę . Atėjęs į valdžią musolinis netapo kapitalistų įrankių, nes turėjo savo planų ir tikslų.

Užsitikrinęs armijos, bažnyčios, karaliaus bei įvairių partijų pritarimą, musolinis pradėjo griauti liberaliąją parlamentinę italijos valstybės santvarką.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (423 žodžiai)
  • Adrija
  • Fašizmas Europoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Fašizmas Europoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/fasizmas-europoje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 05:01
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo