Federalinis bankas monetarinė politika


Anglijos pinigu politika. Federalinio rezervo bankas veikla. Kaip veikia monetarine sistema. Banku monetarine politika. Anglijos banko monetarine politika. Federalinio rezervu banko vykdoma moneterine politika. Federalinė monetarinė sistema.

Įvadas. Federalinė rezervų sistema. Jav vyriausybės vykdomos politikos. Federalinės rezervų sistemos organizacinė struktūra. Federalinio rezervų banko tikslai bei veikimo priemonės. Federalinio rezervų banko vykdoma monetarinė politika. Atviros rinkos operacijos. Rezervo reikalavimai. Diskonto norma. Išvados. Literatūra.

Centriniai bankai – tai vyriausybinės įstaigos, nesirūpinančios savo pelno maksimizavimu. Jų tikslas – rūpintis visa ekonomika, pavyzdžiui, užkirsti kelią komercinių bankų bankrotams, stabdyti nedarbo judėjimą ir pan. Centriniai bankai, nors formaliai būtų ir privačių akcininkų nuosavybė, atlieka vyriausybės funkcijas, taigi yra vyriausybės dalis.

Centriniai bankai išsirutuliojo dviem būdais. Vienas iš tų būdų – lėtas evoliucijos procesas. Pirmutinis tokio banko pavyzdys būtų anglijos bankas. Jis pradėjo veiklą kaip komercinis bankas, bet per ilgą laiką labai sustiprėjo, prisiėmė atsakomybę ir pamažu tapo centriniu banku. Sunku pasakyti, kada jis šiame evoliucijos procese nustojo buvęs komerciniu ir tapo centriniu banku. Kitaip nei anglijos bankas, daugelis centrinių bankų gavo centrinio banko funkcijas nuo pat pradžių. Kai bankas veikia kaip centrinis bankas, Nustato savo veiksmus labiau remdamasis visuomenės, o ne akcininkų interesais, galima teigti, kad jis veikia kaip visuomenės institucija net ir tada, kai akcininkai formaliai renka visus jo aukštuosius pareigūnus.

šiuolaikinės ekonomikos sąlygomis, tokių didžiųjų šalių kaip jav pinigų politika daro poveikį tiek šalies ekonominiams ir finansiniams sprendimams, tiek ir ekonominį ir finansinį poveikį kitoms šalims. Todėl darbo objektu buvo pasirinktas federalinis rezervų bankas.

Pinigų politikos tikslas yra įtakoti ekonominius rodiklius, tokius kaip infliacija, eksporto-importo balansas ir užimtumas.  jis veikia, turinčių įtakos paklausai visoje ekonomikoje, tai yra, žmonių ir įmonių noras išleisti prekes ir paslaugas.

Jav atveju – tai federalinis rezervų bankas. Daugelyje išsivysčiusių šalių, centriniai bankai buvo įkurti daug anksčiau, o jav savo federalinę rezervų sistemą įsteigė tik 1913 metais. Iki tol iždas vykdė tik kai kurias centrinio banko funkcijas. Užuot įsteigus vieną centrinį banką, pagal aktą, kurį pasirašė prezidentas vilsonas 1913 m. Gruodžio mėnesį, buvo įkurta dvylika federalinių rezervų bankų įvairiose šalies valstijose. Įkurtos federalinės rezervų sistemos (frs) pirminis tikslas buvo surinkti bankų frs narių rezervus. Iš surinktų rezervų buvo tikimasi teikti paskolas bankams, kuriems tų rezervų trūksta, kadangi tai buvo bendri bankų frs narių rezervai, juos buvo galima mobilizuoti tada, kai labiausiai reikia.

  • Microsoft Word 718 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (4176 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Federalinis bankas monetarinė politika
    10 - 1 balsai (-ų)
Federalinis bankas monetarinė politika. (2010 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/federalinis-bankas-monetarine-politika.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 14:18
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo