Federalizmas


Jav federalizmas. Federalizmas vikipedija. Mykolas romeris referatas. Jav federalizmas. Federalizmas wiki. Federalizmas wikipedia. Federalizmas wikipedija. Mykolas romeris, federalizmas. Kas yra federalizmas. Rusijos federalizmas.

Šiame darbe nagrinėsiu pagrindinius ir esminius klausimus susijusius su federalizmu. Aptarsiu esmines problemas federacinėse valstybėse. Kalbėsiu apie federalizmą kaip valstybės valdymo formą, jo struktūrą. Išsiaiškinsiu ar federalizmas yra geriausia išeitis didelėms valstybėms kaip jav ir rusijai. Su kokiomis problemomis susiduria didžiosios valstybės. Kuo federacinės valstybės pranašesnės už unitarines ir atvirkščiai. Kodėl federacinių valstybių centrinės jėgos praranda savo įtaka regionams, ypač rusijoje? Ar ištikrųjų europos sąjungos šalys galėtų pereiti i federalizmą, ar jis reikalingas? Galbūt federalizmas veda tik į valstybės žlugimą. Į šiuos klausimus bei teiginius atsakysiu savo darbe. Šis darbas yra suskirstytas į įvadą, trejus skyrius, išvadas ir naudotą literatūrą. Skyriai:. Federalizmas. Federacija. Federacinių valstybių parlamentai. Politinė struktūra jav ir rusijoje. Problemos. Federacijų minusai. Naujas europos sąjungos modelis. Politinė struktūra jav ir rusijoje. Problemos. Išvados. Naudota literatūra.


Tarp didžiausių pasaulio valstybių, kuriose labiausiai pastebimas federalizmas galima išskirti Jungtines Amerikos Valstijas ir Rusiją. Žinoma, visi supranta, kad šios dvi valstybės yra pačios galingiausios bei įtakingiausios valstybės pasaulyje, tačiau jų politinė struktūra yra skirtinga, nors abiejose valstybėse yra deklaruojamas federalizmas.

Kalbant apie JAV iškarto asocijuojasi su laisva demokratija. JAV sudaro 50 valstijų, turinčių ribotą autonomiją, nes federaciniai įstatymai turi pirmenybę prieš valstijų įstatymus. Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo Teismo sprendimu, nei viena valstija negali atsiskirti nuo sąjungos. Tik dvi teritorijos laikomos sudėtine JAV dalimi, bet ne valstijomis - tai Kolumbijos apygarda, kurioje įsikūrusi šalies sostinė Vašingtonas su federaline vyriausybe ir Palmyros atolas - neapgyvendinta, tačiau inkorporuota Jungtinių Valstijų užjūrio teritorija. Reiktų nepamiršti, kad valstijos turi savas konstitucijas, tačiau jos negali prieštarauti visos federacinės valstybės konstitucijai. Kaip pavyzdį galima paimti, kad tokius klausimus kaip verslo valdymas, bankininkystė, viešosios paslaugos ir labdaros organizacijos, valstijų konstitucijos, aprašo detaliau ir tiksliau nei federacinė konstitucija, bet bendri principai didžiąja dalimi sutampa su federacinėje konstitucijoje nustatytais principais. Kitas svarbus aspektas yra dvipartinė sistema. JAV yra respublikonai ir demokratai, todėl akivaizdžiai yra matoma kas už ką atsakingi. Dažnai šios partijos formalių lyderių neturi, bent jau taip teigiama. Finansinė parama šioms partijoms yra be galo svarbi, nes federaliniai rinkimai JAV laikomi vienais iš brangiausių pasaulyje. Todėl partijų gaunama parama vėliau turi didelę įtaką priimant politinius sprendimus.

Rusija yra prezidentinė federacinė respublika. Kaip ir JAV, taip ir Rusijos federaciniai bruožai, valdymo organai bei kitos funkcijos yra panašios.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1523 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Federalizmas
    10 - 1 balsai (-ų)
Federalizmas. (2011 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/federalizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:54
×