Feministiniai judėjimai Europoje


Įvadas. Feminizmas. Feminizmo rūšys. Feministiniai judėjimai Vakarų Europoje. Prancūziškasis feminizmas. Angliškasis feminizmas. Išvados. Literatūra. Priedai.

Temos pagrindimas: Galima teigti, kad 21 amžiuje lyčių lygybės, kaip ir feminizmas yra savaime suprantamas dalykas, tačiau taip buvo ne visada. Rašant apie feministinius judėjimus Vakarų Europoje svarbu paminėti, jog jie čia atkeliavo iš JAV ir visų pirma pasiekė Prancūzija, kuri tapo pavyzdžiu visai Europai, todėl būtent šiai šaliai turėtų būti skiriamas didžiausias dėmesys. Pats feminizmas, kaip reiškinys yra nevienalytis ir turi daug atšakų, todėl norint suvokti jo esme yra svarbu susipažinti su visomis jo formomis, bei jų raida, kuri Europoje buvo nevienoda.

Temos aktualumas ir naujumas: Per pastaruosius du amžius feminizmas pasiekė išties daug, teisiniu požiūriu moterys yra visiškai lygios vyrams, tačiau mes vis dar gyvename visuomenėje kur žmonės skirstomi į „silpnąją“ ir „stipriąją“ lytį, taigi aišku, jog feminizmas ir kova už lygias teises yra vis dar aktuali. Būtent dėl to, kad feminizmas vis dar klesti ne tik Vakarų Europoje, bet ir visame pasaulyje, yra svarbu susipažinti ir suvokti jo ištakas, bei raidą.

Tyrimo objektas: Tyrimo objektas yra feminizmas, jo rūšys ir plėtra Vakarų Europoje.

Tikslas ir uždaviniai: Tikslas: Išnagrinėti feminizmą ir jo raidą Vakarų Europoje 19 – 20 amžiuose.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 128 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (2257 žodžiai)
  • Monika
  • Feministiniai judėjimai Europoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Feministiniai judėjimai Europoje. (2014 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/feministiniai-judejimai-europoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 17:04
×