Feminizmas. Feministinės teorijos


Feministinė teorija. Feminizmo teorija. Pirmoji feminizmo banga. Feminizmas lietuvoje. Skaidres feminizmas. Postmodernusis feminizmas. Liberalusis feminizmas. Feministinis socialinis darbas. Feministine teorija socialiniame darbe. Moterų neturėjimas teises balsuoti.

Feministinės teorijos. Pirmoji feminizmo banga (moterų sufražiščių) judėjimas. 1920-1960 – ramybės būsena. Antroji feminizmo banga. Trečioji feminizmo banga. Feminizmo požiūriai(teorijos). Liberalusis feminizmas. Radikalusis feminizmas. Juodaodžių feminizmas. Marksistinis feminizmas. Postmodernusis. Feminizmas Lietuvoje.

Funkcionalistai teigė kad lyciu skirtybes ir lyciu darbo pasidalijimas padeda užtikrinti social.stabilumąbei intergracija. Feministines koncepcijos atmete ideja, kad lyciu nelygybe turi bnet menkiausias menkiausias natūrialias priežastis.

Feminizmo, kaip socialinio judėjimo, tikslas – moterų padėties visuomenėje pagerinimas. Feminizmas kaip organizuotas judėjimas, atsirado tik 19a. Europoje ir JAV.

Pirmoji feminizmo banga – moterų kova už balsavimo teisę 19 – 20a. Pr. Antroji – 20a.pr.moterų judėjimas užsiocialines reformas ir šiuolaikinis moterų judėjimas.

Pirmoji feminizmo banga (moterų sufražiščių) judėjimas. Kova dėl balsavimo teisės.Priemonės, nukreiptos į vaikus auginančių moterų švietimo galimybių gerinimą, sąlygojo ir kt.efektą – moterų sąmoningumo ugdymą ir jų būrimąsi ir jų būrimąsi į grupes kovoje už lygias teises.Problemos, kurios labiausiai rūpėjo moterims tuo laiku; neturėjimas balso teisės, nevienodos lyčių teisinės ir ekonominės sąlygos, neturėjimas teisės į nuosavybę, teisės užimti valstybines pareigas, dvigubi moralės ir seksualumo standartai.

1920-1960 – ramybės būsena. Moterys gynė moterų ir vaikų teises, siekė josm palankių socialinės gerovės įstatymų. Aktyviai dalyvavo profsąjungų judėjime, kovojo už moterų padėties švietimo sistemoje ir darbo rinkojegerinimą, pradėjo atvirai kalbėti apie seks.santykius ir seksualumą.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (1033 žodžiai)
  • Universitetas
  • Loreta
  • Feminizmas. Feministinės teorijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Feminizmas. Feministinės teorijos. (2012 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/feminizmas-feministines-teorijos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 21:35
×