Fenolio ir m-krezolio įtaka insulino analogų stabilumui, esant fiziologinei temperatūrai


Įvadas. Darbo eiga. Metodika. Naudojamos medžiagos. Stabilumo nustatymas. Atominės absorbcinė spektrofotometrija. Gelio chromatografija. Atvirkštinės fazės chromatografija. Apibendrinimas. Išvados.


Svyruojanti žmogaus insulinų absorbcija po poodinės injekcijos paskatino sukurti tokius insulinų analogus, kurie įgalintų siekti geros diabeto kontrolės nedidinant hipoglikemijos rizikos ir būtų artimesni fiziologiškajam. Dauguma pacientų šiais laikais insulino terapijai naudoja „greito veikimo“ insulino analogus. Jų struktūra yra pakeista tam, kad pagreitintų biologinio veikimo pradžią. Panašiausi natūraliam insulinui yra insulinas lispro, insulinas aspartas ir insulinas glulizinas.

Savo darbe apžvelgsiu straipsnį „Effects of Phenol and meta-Cresol Depletion on Insulin Analog Stability at Physiological Temperature“ publikuotą 2014 birželio 6 dieną internetiniame puslapyje wileyonlinelibrary.com.

Tuo met buvo pridedamas toks pat kiekis tik skirtingų koncentracijų fenolinių konservantų ir mėginiai laikomi 9 dienas 37 laipsnių temperatūroje (inkubacija).

Skirtingu metu buvo paimti nedideli kiekiai mėginių ir analizuojami gelio chromatografijos būdu (norint nustatyti fizinę degradaciją) ir atvirkščiosios fazės chromatografijos būdu ( norint nustatyti cheminę degradaciją).

Tyrimui naudojami insulino analogai buvo gauti iš vaistinėje parduodamų preparatų vaistinėje ir naudojami nepasibaigus jų galiojimui. Vaistai buvo 10 ml tarose: insulino lipro sudėtis: 1,88 mg/ml natrio fosfato buferis su 16mg/ml glicerolio, 3,15 mg/ml m -krezolio ir 0,0197 mg/ml cinko.

  • Microsoft Word 192 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1120 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Fenolio ir m-krezolio įtaka insulino analogų stabilumui, esant fiziologinei temperatūrai
    10 - 7 balsai (-ų)
Fenolio ir m-krezolio įtaka insulino analogų stabilumui, esant fiziologinei temperatūrai. (2016 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/fenolio-ir-m-krezolio-itaka-insulino-analogu-stabilumui-esant-fiziologinei-temperaturai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 15:29
×