Fermentacijos technologija


Fermentacijos technologija. Alus. Alaus apibūdinimo, gamybos ir prekinio pateikimo techninis reglamentas. Pagrindinės alaus rūšys. Taikant naujausias technologijas yra gaminamas. Žaliavos. Alaus gamybos technologija. Salyklas. Salyklo gamyba. Miežių mirkymas. Grūdų drėkinimas ir daiginimas. Fermentų aktyvacija, grūdų kvėpavimas. Angliavandenių skilimas, pH kitimas. Salyklo džiovinimas. Salyklo malimas. Mentalo paruošimas, filtravimas ir alaus misos virimas su apyniais. Salyklo malimas ir mentalo ruošimas. Mentalo paruošimas. Mentalo filtravimas. Misos virimas su apyniais. Alaus misos atšaldymas. Alaus misos fermentacija. Alaus brandinimas. Alaus filtravimas. Alaus pasterizavimas ir išpilstymas į butelius. Alaus išpilstymas. Gatavas alus. Gamybos procesas.


Alus yra putojantis, silpnas (2,5-12 % alkoholio tūrio) alkoholinis gėrimas, būdingo skonio ir apynių kvapo. Alaus energinė vertė svyruoja nuo 168 iki 335 kJ/100g.

Neilai (Ale) Stotai (Stout) Porteriai (Porter) Kvietiniai alūs (Wheat beer) Lambic.

Pilsneriai (Pilsner/Pils) Eksportai (Export) Lageriai (Lager) Bockbier: šviesusis (Pale Bock), tamsusis (Doppelbock: stipresnis) Märzen Festival.

“ledinis” (Ice Beer), sausasis (Dry Beer), dietinis, mažai angliavandenių turintis (Light Beer), lengvai karbonizuotas alus. Stipriausio pasaulyje gaminamo alaus alkoholio tūris siekia net 25  (Tutankhamun). Iki 2004-ųjų metų Lietuvoje buvo leidžiama prekiauti iki 9,5  stiprumo alumi. Po įstojimo į ES šie apribojimai buvo panaikinti, tačiau Lietuvos aludariai pasirašė garbės kodeksą, kuriuo įsipareigojo negaminti stipresnio nei 9,5  alaus.

Salyklo gamyba Salyklo malimas Mentalo ruošimas Misos virimas su apyniais Nuskaidrinimas Atvėsinimas Rauginimas (ir išlaikymas) Nuskaidrinimas Pilstymas.

Daiginimas.Tikslas: sukaupti fermentus ir suaktyvinti jų veiklą, ištirpinti grūdo endospermą. Veikiant fermentams ištirpsta celiuliozės narvelių sienelės, stambiamolekuliniai netirpūs endospermo junginiai paverčiami tirpiais. Fermentavimas. Salykle kaupiasi amino rūgštys ir cukrus, kuriems tarpusavyje sąveikaujant susiformuoja aromatinės ir dažančios medžiagos, suteikiančios salyklui charakteringą duonos skonį ir kvapą.

Salyklas iš sandėlio per poliravimo mašiną, kurios pagalba atskiriamos šiukšlės ir kitos pašalinės priemaišos, paduodamas į drėgno malimo malūną. Jame salyklas yra šlapiai sumalamas ir paduodamas į užmaišymo katilą.

  • Technologijos Skaidrės
  • MS PowerPoint 4697 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (2189 žodžiai)
  • Ugne
  • Fermentacijos technologija
    10 - 7 balsai (-ų)
Fermentacijos technologija. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/fermentacijos-technologija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:55
×