Fermentai ir viškinimas


Fermentai ir virškinimas. Netirpios vandenyje . Vandenyje tirpių . PH , substrato koncentracijos. – 40 ºC . Virškinimo sistemos organai. Virškinimo sistemos organas Virškinama maisto medžiaga Virškinimofermentas Optimali pH Virškinimo produktas. Dvylikapirštė žarna. Plonoji žarna. Storoji žarna. Kasa ir kepenys. Liaukinio epitelio . Išorinės sekrecijos . Vidaus sekrecijos . Mišrios sekrecijos . Pagamintushormonus insuliną ir gliukagoną  . L per parą sulčių. Amilazė – angliavandenius. Lipazė – riebalus. Dvylikapirštę žarną. Tulžies rūgščių. Ji riebalus emulguoja. Sąvokos , formulės ir asmenybės Fermentas. Išorinės sekrecijos liauka. Liaukinis epitelis.


Fermentai yra specifiški. Vienos rūšies fermentai gali katalizuoti tik vienos rūšies cheminę reakciją. Virškinimo fermentas savo skaidomą medžiagą atitinka kaip spyna raktą. Fermentas pepsinas skaido baltymus ir negali skaidyti angliavandenių, nes jo aktyvusis centras neatitinka angliavandenių formos ir su jais nesudaro fermento ir substrato komplekso.

Žmogus, kaip ir visi gyvūnai, yra heterotrofas, t. y. reikiamas organizmui medžiagas gauna su maistu. Maistas virškinimo orga...

Žmogus, kaip ir visi gyvūnai, yra heterotrofas, t. y. reikiamas organizmui medžiagas gauna su maistu. Maistas virškinimo organais yra paimamas, smulkinamas, veikiant fermentams skaidomas ir suskaidytas pasisavinamas į kraują. Žmogaus organizme virškinimo sistemos organai skirstomi į virškinamojo trakto organus ir virškinimo liaukas. Virškinamojo trakto organais maistas pamažu virškinamas slenka analinės angos link. Skiriami šie virškinamojo trakto organai:

Virškinimo liaukos išskiria sultis su virškinimo fermentais. Virškinimo organų sistemai priskiriamos šios liaukos: seilių, skrandžio gleivinės, kepenų (gamina tulžį be fermentų), kasos, žarnų gleivinės.

Intensyviai virškinamos visos maisto medžiagos, veikiant kasos fermentams. Į ją atsiveria kepenų tulžies ir kasos latakas. Riebalus lipazėms padeda skaidyti tulžis.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 679 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1103 žodžiai)
  • Akvilė
  • Fermentai ir viškinimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Fermentai ir viškinimas. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/fermentai-ir-viskinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:46
×