Feromagnetikų histerezės tyrimas


Feromagnetikų histerezės reiškinio tyrimas. Darbo užduotis. Ištirti histerezės reiškinį feromagnetikuose, išmatuoti magnetinės indukcijos ir lauko stiprumo priklausomybę ir permagnetinimo šiluminius nuostolius. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo eiga. Išvados. Gavome, kad didinant magnetinio lauko stipruma, didėja ir magnetinė indukcija. Apskaičiavę magnetinės indukcijos ir lauko stiprumo mąstelius nustatėme permagnetinius feromagnetiko šiluminius nuostolius. Literatūra.

Kai kurie cheminiai elementai pasižymi feromagnetinėmis savybėmis. Šios savybės pasireiškia ir sudėtinga magnetinės indukcijos B priklausomybe nuo magnetinio lauko stiprumo H, magnetinės soties buvimu, liktiniu magnetizmu. Feromagnetikų santykinė magnetinė skvarba μ nėra pastovus dydis ir gali turėti labai didelės reikšmės, nes jų savasis magnetinis laukas gali daug kartų viršyti jį sukėlusį magnetinį lauką.

Feromagnetiko įmagnetėjimo J priklausomybės nuo magnetinio lauko stiprumo H kreivė vadinama įmagnetėjimo kreive. Skiriamos 5 pirminio įmagnetėjimo dalys. Pirmoji dalis vaizduoja įmagnetėjimą silpname magnetiniame lauke. Antrojoje dalyje vyksta ir grįžtamas ir negrįžtamas domenų sienelių poslinkis, o trečioje – tik negrįžtamas. Ketvirtoje dalyje svarbiausias yra sukimo procesas, o penktoje – paraprocesas. Feromagnetikuose paraproceso įtaka nėra žymi, svarbiausi yra poslinkio ir sukimo procesai.

Panašų pavidalą turi kita įmagnetinimo kreivė: magnetinės indukcijos B priklausomybė nuo magnetinio lauko stiprumo H. Magnetionė indukcija feromagnetiko viduje yra lygi išorinio magnetinio lauko indukcijos B0 (B0=μ0.

  • Fizika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (666 žodžiai)
  • Eligijus
  • Feromagnetikų histerezės tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Feromagnetikų histerezės tyrimas. (2014 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/feromagnetiku-histerezes-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:40
×