Feromagnetikų histerizės kilpa


Feromagnetinė histerizės kilpa. Histerize kilpa. Feromagnetiko histerize. Toroido sroves transformatorius. Feromagnetiko histerezės kilpos tyrimas. Feromagnetikų histerezės tyrimas koercinio lauko stipris. Magnetine histerize. Feromagnetiniu medziagu permagnetizmas. Feromagnetinės histerizės kilpa. Feromagnetiko histerizės kilpos tyrimas.

Feromagnetikų histerizės reiškinio tyrimas. Ištirti histerizės reiškinį feromagnetikuose, išmatuoti magnetinės indukcijos priklausomybę nuo magnetinio lauko stiprumo ir permagnetinimo šiluminius nuostolius. Darbo eiga. Feromagnetiko liktinės indukcijos ir koercinio lauko nustatymas. Feromagnetiko įmagnetinimo kreivės matavimas. Feromagnetikų permagnetinimo nuostolių nustatymas. Išvados. Naudota literatūra.

Darbo tikslas:

Matavimo įrenginys: matavimui naudojama histerizės kilpa, stebima oscilografo ekrane. Šios kilpos vaizdui gauti, kad matavimo įrenginys suformuotų įtampą ux, proporcingą magnetinio lauko stiprumui h feromagnetike ir įtampą uy, proporcingą magnetinio lauko indukcijai b feromagnetike. Tokio įrenginio principinė schema.

Transformatoriaus tr elektrosaugos sumetimais yra žeminamas. Tariamaisiais fero-magnetikas – toroido pavidalo šerdis su užvyniotomis apvijomis n1 ir n. Autotrans-formatoriumi at keičiamas įtampos dydis ir tuo pačiu elektros srovės stiprumas apvijoje n. Toroido pavidalo šerdis yra patogi tuo, kad praktiškai visas magnetinis laukas yra sukauptas joje. Todėl supaprastėja magnetinio lauko stiprumo h ir magnetinės indukcijos b skaičiaiš šios išraiškos matyti, kad įtampa ux yra tiesiogiai proporcinga magnetinio lauko stiprumui h. Ši įtampa yra prijungiama prie oscilografo elektroninio spindulio horizontaliojo kreipimo gnybtekant pirmine apvija čia Ö – magnetinės indukcijos vektoriaus b srautas Ö=bs per toroido skerspjūvio plotą s. Jeigu apvija sudaryta ne iš vienos, o iš n2 vienferomagnetinio bandinio tūrio vieneto permagnetinis darbas a = ? Hdb. Jeigu histerizės kilpos atitinka ā kvadratinių langelių, o masteliai h ir b kryptis yra atitinkamai kh ir kb, taiefektyvioji įtampa varžoje r0 uxef =24 mv ux = 24? ?2 =. Išmatuojama magnetinės indukcijos priklausomybė b nuo magnetinio lišmatuojame histerizės kilpos plotą. Nustatome magnetinės indukcijos ir magnetinio lauko stiprumo mas darbo tikslas buvo nustatyti kaip priklauso magnetinė indukcija nuo magnetinio lauko stiprumo. Gavome, kad didinant magnetinio lauko stipruma, didėja ir magnetinė indukcija. Apskaičiavę magnetinės indukcijos ir a. Tamašauskas, j. Vosylius fizika – vilnius: mokslas, 1989 m, - p. 85 – .

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (689 žodžiai)
  • Odeta
  • Feromagnetikų histerizės kilpa
    10 - 3 balsai (-ų)
Feromagnetikų histerizės kilpa. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/feromagnetiku-histerizes-kilpa.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 01:54
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo