Fidelis Kastro


Fidelio senelė jam išpranašavo didingą ateitį. Kuba neigia pranešimus apie tariamą F. Kastro ligą. Labiausiai saugomas politikas visame pasaulyje. Pasikėsinimai nužudyti Fidelį Kastro nepavyko. Kastro išlikimo inkstinktas. Remtąsi literatūra.

Formaliai esu tikrai nesantuokinė kastro duktė. Bet mažai kas žino , kad ir jis – pavainikis sūnus. Ši istorija nenusileidžia tėvo draugo – rašytojo gabrielio garsijos markeso – kūrinių siužetams. Spręskite patys : nelabai vykęs turkas franciskas rusas , kilęs iš surusėjusios žydų šeimos , ieškodamas laimės, iš stambulo persikrausto į kitą pusę vandenyno ir kuboje suranda draugę domingą –keistą moterį ( tai teigė jos amžininkai ), apie kurią taip pat buvo kalbama, jog ji susijusi su šėtonu. Franciskas ir dominga susilaukė trijų dukterų. Jauniausioji lina buvo gražiausia, bet savotiško būdo.

Skurdas vijo šeimą į salos rytus, kur ji susidūrė su dideliu žemvaldžiu, išeiviu iš ispanijos galisijos provincijos ancheliu kastro.

Dominga - nereikia jos smerkti, už tai ; laikai ir papročiai buvo kitokie – iš nevilties mainais už prieglobstį pasiūlė žemvaldžiui pasirinkti į suguloves (slapta nuo žmonos) bet kurią dukterį. Anchelis kastro pasirinko liną.

Nesantuokiniai pono anchelio ir linos vaikai pasipylė kaip iš gausybės rago. Trečias iš eilės po liūto žvaigždynu gimė fidelis. burtininkė dominga, gimus anūkui, pasak jos amžininkų, ilgai tyrinėjo žvaigždžių padėtį, tris kartus pabučiavo žemę ir paskelbė , kad naujagimis bus vienintelis iš sūnų , kuriam labai pasiseks gyvenime – išgarsės pasaulyje.

Tiesa, iš pradžių fidelis, kaip ir kiti nesantuokiniai broliai bei seserys , gyveno su motina vargingoje lūšnelėje plačių tėvo valdų pakraštyje. Fideliui į pradžios mokyklą tekdavo eiti kelis kilometrus. Bėgo laikas.

Tik po kelerių metų donas anchelis nusprendė išsiskirti su žmona lidija. Lina, pakerėjusi širdį , tapo jo žmona. Jis pripažino savais visus jos vaikus , kurių gyvenimas staigiai pasikeitė : jiems atsivėrė geriausių kubos mokyklų ir koledžų durys. Fidelį pasiuntė mokytis į prestižinį jėzuitų koledžą kuris suformavo būsimojo kubos lyderio charakterį ir pasaulėžiūrą.

bėgo metai, ir fidelis atėjęs į valdžią, atsidūrė tokioje pikantiškoje situacijoje, kaip ir jo tėvas. Tai atsitiko tuomet kai pasauly išvydo alina. Alina revuelta pasakoja, jog nebaigęs teisės mokslų tėvas iš pradžių pabandė jėgas komercijoje. Ant namo stogo augino viščiukus, prekiavo kioskelyje. Nieko iš to neišėjo. Bet vedė sekmingai. Savo likimą susiejo su tuometinio kubos vidaus reikalų ministro dukterečia – mirta dias balart. Netrukus gimė fidelitas – vienintelis iš aštuonių fidelio kastro vaikų, kurį diktatorius pripažino oficialiai.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (1517 žodžiai)
  • Romas
  • Fidelis Kastro
    10 - 3 balsai (-ų)
Fidelis Kastro. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/fidelis-kastro.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 13:02
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo