Filmavimo ABC


Filmavimo ABC arba. Filmuok ir iš apačios. Nepamiršk apie filmavimą iš viršaus. Iš po rankų arkos. Būtinai filmuok žmonių emocijas. Rinkis įspūdingiausią matymo kampą. Nepamiršk tamsaus kadro. Net viename siužete keisk filmavimo kampus. Nepamiršk rankų kadro stambiu planu. Teisingai naudok pirmą planą. Naudok pirmo ir antro plano objektus. Jei kadras neįrėmintas , įrėmink jį pats. Nepamiršk klasikinio kadro per stiklą. Žmogaus prie stalo filmavimas. Parodyk kryptį.


Šis kadras nufilmuotas vestuvėse. Kamera yra žemiau. Problema ta, kad naujokai filmuoja tik viename aukštyje. Žemi rakursai padidina perspektyvą, kurios nebus filmuojant pečių lygyje.

Nepamiršk apie filmavimą iš viršausTam geriau naudoti kopėčias, bet užteks ir kėdės. O galima tiesiog pakelti kamerą atsuktu žemyn vaizdo ieškikliu. Geriau padaryk kelis tokius fragmentus iš skirtingų padėčių – montaže prireiks.

Iš po rankų arkosKad padarytų šį fragmentą, operatorius priėjo artyn jaunųjų ir nufilmavo, kaip jie įeina į rankų arką. Po to nuspaudė „pauzės“mygtuką, apibėgo svečius ir nufilmavo finalinę sceną, kuri čia ir pavaizduota. Atsimink, žiūrovas nori matyti tiek scenos pradžią tiek ir pabaigą. Kaip pastebi, kadras nufilmuotas iš apačios (žemu rakursu).

Montuojant šiuos kadrus, juos reikia sudėlioti tokia tvarka: iš kairės į dešinę ir iš viršaus žemyn. Kad geriau perteiktum žmonių reakcijas skirtingose aplinkybėse, kaitaliok planus ir filmavimo kampus (tiesa, praverstų montažo ABC žinios, xe)

Gali pagerinti savo medžiagą trim būdais: pirma – išsirink tokį filmavimo kampą , kad pabrėžtum perspektyvą. Antra – naudok neutralų filtrą nuo saulės blikų (baltų blynų kadre :) Trečia – keisk nustatymus (išlaikymo ir diafragmos parametrus) ir/arba naudok filtrus - tuo atveju, kai objektas apšviestas tiesioginiais saulės spinduliais.

  • Microsoft Word 553 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1092 žodžiai)
  • Lukas
  • Filmavimo ABC
    10 - 5 balsai (-ų)
Filmavimo ABC. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/filmavimo-abc.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:35
×