Filmo analizė - Krepšininko dienoraštis Priklausomybės stadijos


Vytauto didžiojo universitetas. Ankstyvas problemiškas vartojimas.


Filmas „Krepšininko dienoraštis“, tai autobiografinis romanas apie paauglį narkomaną, jo gyvenimą ir svajones. Režisieriaus Scotto Kalverto filmas labai įtikinamai, kartais baisiai negailestingai, be fizinio pasišlykštėjimo jausmo, bet švelniai ir netgi jaudinančiai pasakoja apie katalikiškojo koledžo auklėtinį, sudėtingo charakterio vaikinuką, kuris dievina krepšinį, rašo eilėraščius ir dienoraštį. Ir palaipsniui virsta narkomanu, galinčiu lengvai padaryti bet kokį nusikaltimą dėl eilinės narkotikų dozės. Džimas (pagrindinis filmo herojus) svajoja tapti profesionaliu krepšininku. Džimas turi draugų kompaniją su kuriais geria, rūko, kartais pavartoja, tai lyg jaunystės eksperimentai. Tačiau viskas pasidaro pernelyg rimta, dėl padažnėjusio vartojimo, vaikinai nebesivaldo, praranda vietą krepšinio komandoje, taip pat juos išmeta iš mokyklos. Nuolatiniai motinos priekaištai priveda prie to, kad Džimas nebegrįžta namo. Valkataudamas ir bendraudamas su narkomanais, Džimas pripranta prie heroino. Dėl pinigų pradeda vogti, smurtauti ar net parsidavinėti.

Džimui išsivysto fizinė ir psichologinė priklausomybė nuo narkotikų, tiksliau nuo heroino. Heroinas yra pusiau sintetinis opiatų grupei priklausantis narkotikas. Dažniausiai būna baltų arba rudų miltelių pavidalu, kuriuos galima rūkyti arba leistis. Šiuo atveju filme Džimas leidosi į veną. Tai labai sunkias pasekmes turintis narkotikas, prie kurio greitai įprantama. Vartojimas sukelia atsipalaidavimą, euforijos jausmą, bėgant laikui organizme išsivysto tolerancija cheminiams dirgikliams ir norint pasiekti analogišką pojūti, reikia didinti dozę. Heroino vartojimas ankstyvos mirties rizika, gali išsivystyti psichozės, o intraveninis vartojimas sukelia komplikacijų riziką, pvz. pakartotinis vienkartinių švirkštų naudojimas padidina galimybę užsikrėsti krauju plintančiomis ligomis (ŽIV, hepatitu).

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1456 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Filmo analizė - Krepšininko dienoraštis Priklausomybės stadijos
    10 - 9 balsai (-ų)
Filmo analizė - Krepšininko dienoraštis Priklausomybės stadijos. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/filmo-analize-krepsininko-dienorastis-priklausomybes-stadijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 00:00
×