Filmo analizė MARY AND MAX


Psichologijos analizė. Filmo analizė MARY AND MAX.


Mano analizuojamo filmo orginalus pavadinimas : MARY AND MAX (2009). Šį filma režisavo australų režisierius Adam Elliot. Pasirenkant šį animacinį filmą pirmiausia kilo mintis atiduoti pagarbą šiam režisieriui ir jo nuveiktam darbui. Filmas pasirodė neįprastas, unikalus, dėl naudojamos medžiagos personažam, bei dėl to,kad filmo dėmesio centre dominuoja laiškai.

Pirma norėčiau aptarti patį filmo siužetą, tai, kaip jau sakiau australų režisieriaus Adam Elliot animacinis filmas apie tikrą draugystę tarp 8-erių metų vienišos mergaitės Merės iš Melburno ir 44-erių žydų kilmės ateisto Makso iš Niujorko. Filmo dėmesio centre yra laiškai, kuriuos rašo Merė ir Maksas (atitinkamai 8-26 m. ir 44-62 m.), ir jų bei juos supančių žmonių gyvenimo istorija. Merė tik norėjo ir patikrinti senelio išsakytą tiesą ir sužinoti, ar tikrai Australijoje vaikai randami alaus bokalų dugne, o Amerikoje - kolos skardinių dugne.Merė adresų knygoje atsitiktinai radusi adresą nusiuntė laišką su ja kamavusiu klausimu Maksui ir taip prasidėjo ilgus metus trukusi jų draugystė.

Filmo pradžioje Merė vaizduoja, kaip aštuonerių metų, vieniša mergaitė su purvo spalvos akimis ir dideliu apgamu ant kaktos. Ji norėjo turėti draugų, norėjo, kad jos tėtis su ja praleistų daugiau laiko. Jai labai patikdavo animacinis filmukas „The Noblets” ir kondensuotas pienas tiesiai iš skardinės. Ji augina naminį gaidį, o jos mėgstamiausia spalva yra ruda.

Maksas kaip ir Merė mėgo animacinį filmuką „The Noblets“, nes jie gyveno „apibrėžtoje ir ryškioje socialinėje struktūroje <...> ir turėjo aibes draugų.“ Maksas sirgo Aspergerio sindromu, turėjo miego sutrikimų, mėgo valgyti šokoladinius dešrainius. Jis nekentė ketvirtadienių, nes tada vykdavo anoniminis persivalgytojų susitikimas. Pokyčiai, naujovės ar stresas jį labai nervindavo, o kad nusiramintų, jis atsistodavo ant kėdės į kampą ir pradėdavo linguoti.

 • Psichologija Analizės
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Justė
 • 5 puslapiai (1581 žodis)
 • Universitetas
 • Psichologijos analizės
 • Microsoft Word 17 KB
 • Filmo analizė MARY AND MAX
  10 - 6 balsai (-ų)
Filmo analizė MARY AND MAX. (2015 m. Lapkričio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/filmo-analize-mary-and-max.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:23