Filmo analizė - Meilutė


Filmas „ Meilutė “. Filme išryškėję šeimos sunkumai. Pagalbos proceso etapai Problemos sprendimo pradžia. Problemos sprendimo vykdymas.

Veiksmas vyksta Harleme (rajonas Manhatane, Niujorke) plačiai žinomas kaip afroamerikiečių kultūros bei verslo centras, XX a. antroje pusėje garsėjęs skurdžiomis gyvenimo sąlygomis bei nusikalstamumu. Nemokanti rašyti ir skaityti paauglė vardu Klarisa arba Precious – Meilutė, kuri kenčia nuo antsvorio ir bendraamžių patyčių, be galo uždara ir gyvena savame svajonių pasaulyje. Meilutei tenka nelengva dalia. Ją ne kartą prievartavo AIDS sergantis tėvas, nuo kurio susilaukia dukros, sergančios Dauno sindromu. Ir laukiasi antrojo vaiko. Ją kasdien uja ir terorizuoja degradavusi motina, kuri gyvena iš pašalpų, sėdi namie ir niekur nedirba. Motina dukros nekenčia dėl vyro nemeilės ir dėl jo liguisto iškrypėliško potraukio.

Vertinant šeimą, svarbiausia atsižvelgti į vaiko poreikius. Išskiriami pagrindiniai fiziniai poreikiai (pakankama mityba, būstas ir apranga, saugumas, fizinis aktyvumas. Psichologiniai poreikiai (mylėti ir būti mylimam, poilsis, jaustis reikalingam, mokymasis). Socialiniai poreikiai (mobilumas, draugai, savitarpio pagalba, veikla, laisvalaikis). Meilutės gyvenimo realybė stipriai skiriasi nuo teisiškai visuomenėje priimtų normų.

Gyvenimo sąlygos skurdžios, namų aplinka. (Vaiko nepriežiūra)

Ne visada yra maisto (filme yra epizodas kai ji vagia maistą iš užkandinės). (Vaiko nepriežiūra)

Saugumo lygis labai mažas. Gyvena pavojingame rajone, yra patyrusi smurtą tiesiog gatvėje. Mama naudoja prieš Meilutę psichologinį ir fizinį smurtą. Iš tėvo taip pat: jis ją prievartauja. (Fizinė ir seksualinė prievarta)

Meilutė neturi ko mylėti bei pati jaučiasi nei vieno žmogaus nemylima. Jos dukrytę pirmagimę augina močiutė, nes mama draudžia būti joms kartu, dėl nuoskaudų Meilutės mama nekenčia savo anūkės, vienintelis dalykas, kodėl jos neatsisako visiškai, tai dėl to, kad valstybė moka pašalpą. (Emocinė prievarta)

Meilutė jaučiasi niekam nereikalinga ir save įvardina „kaip storą, juodą riebalų kalną“. (Filme buvo paminėta, kad ji nė karto nebuvo pas gydytoją). Antsvoris čia didelė bėda. Sunku pasakyti dėl ko, gal serga kokia liga, gal per mažas fizinis aktyvumas. Mama niekada nesirūpino ir neskatino jos kuom nors užsiimti. Dėl savo išvaizdos ji patiria daug patyčių.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1732 žodžiai)
  • Karolina
  • Filmo analizė - Meilutė
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Filmo analizė - Meilutė. (2015 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/filmo-analize-meilute.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:29
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo