Filmo Eksperimentas analizė (2)


Filmo Eksperimentas “ analizė. Aprašykite eksperimentą , dalyvius , pagrindinį tikslą , eigą. Aprašykite konfliktą , kuris daug ką keitė. Nurodykite jo priežastis , pasekmes. Aprašykite vieną prižiūrėtoją koks jis buvo prieš eksperimentą ir kaip pasikeitė jo eigoje. Kokia pagrindinė filmo mintis? Ką sužinojote , supratote. Kokius socialinius vaidmenis pastebėjote. Kuo šis eksperimentas svarbus žmonėms kurie dirba su žmonėmis.

Grupė mokslininkų atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 20 tiriamųjų. Viena tiriamųjų grupė atliko sargybinių vaidmenį, o kita – kalinių. Sargybiniams buvo nurodyta palaikyti tvarką nenaudojant prievartos, todėl niekas nebuvo pasiruošęs tam, kas atsitiko, kai kilo maištas ir žmogiškumas išnyko. Eksperimentas pakrypo neprognozuota linkme, kol galiausiai apskritai neteko kontrolės. Eksperimento dalyviai „prižiūrėtojai“ pradėjo mėgautis valdžia, žeminti kalinius su vadinamais „kaliniais“ pradėjo elgtis žvėriškai pamiršdami, kad ir jie yra tik eksperimento dalyviai ir tokie patys žmonės kaip ir kiti dalyvaujantieji.

Vienintelis kalinys Nr. 77 išliko savimi ir maištavo prieš sužvėrėjusius prižiūrėtojus jis tapo savo grupės - kalinių lyderiu ir nesitaikė su pažeminimais ir tokiu prižiūrėtojų elgesiu dėl to pelnė didžiausią sužvėrėjusių prižiūrėtojų neapykantą.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (634 žodžiai)
  • Gintarė
  • Filmo Eksperimentas analizė (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Filmo Eksperimentas analizė (2). (2014 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/filmo-eksperimentas-analize-2.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 06:22
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo