Filmo „Eksperimentas“ analizė (3)


Aprašykite eksperimentą, dalyvius, pagrindinį tikslą, eigą. Atliekamas mokslinis eksperimentas 12 savanorių dviem savaitėms tampa kaliniais ir prižiūrėtojais ir ištisą parą stebimi per kameras. Pagrindinis herojus, taksistas ir laisvai samdomas populiaraus žurnalo darbuotojas Tarekas Fahdas, kuris neprisipažįsta esantis žurnalistas ir aktyvus stebėtojas, eksperimentą stebintis akiniuose įmontuota vaizdo kamera. Mano nuomone Eksperimento tikslas buvo parodyti, kaip žmonės keičiasi gavę daugiau valdžios ir galios, gali elgtis su kitais jų manymų žemesnį pranašumą turinčiais žmonėmis daryti, ką panorėję iš jų šaipytis, juos žeminti, net nužudyti. Aprašykite konfliktą , kuris daug ką keitė. Nurodykite jo priežastis, pasekmes. Kadangi kalinys Nr. 77 nepaklusdavo prižiūrėtojų nurodymam ir nepritarė tokiam jų elgesiui su kaliniais jis nuolatos maištavo ir tai skatino prižiūrėtojų agresiją ir žiaurumą. Aprašykite vieną prižiūrėtoją koks jis buvo prieš eksperimentą ir kaip pasikeitė jo eigoje. Eksperimento pradžioje visi prižiūrėtojai buvo lygiai tokie pat kaip ir kiti atėję į šį eksperimentą. Kokia pagrindinė filmo mintis? Ką sužinojote, supratote? Mano nuomonė filmo pagrindinė mintis buvo parodyti, kaip keičiasi normalūs žmonės, kai įgyją daugiau valdžios ir galios. Kokius socialinius vaidmenis pastebėjote? Kalinio, prižiūrėtojo, viršininko, draugo, priešo, įsimylėjėlio. Kuo šis eksperimentas svarbus žmonėms kurie dirba su žmonėmis? Mano nuomonė svarbus tuo, kad parodo kaip žmonės praranda visas žmogiškąsias vertybes, dėl to kad kitą žmogų paniekintų, įžeistų, pažemintų, dėl to, kad neklausė nurodymų, priešinosi.

Mano nuomone Eksperimento tikslas buvo parodyti, kaip žmonės keičiasi gavę daugiau valdžios ir galios, gali elgtis su kitais jų manymų žemesnį pranašumą turinčiais žmonėmis daryti, ką panorėję iš jų šaipytis, juos žeminti, net nužudyti.

Kadangi kalinys Nr. 77 nepaklusdavo prižiūrėtojų nurodymam ir nepritarė tokiam jų elgesiui su kaliniais jis nuolatos maištavo ir tai skatino prižiūrėtojų agresiją ir žiaurumą. Nr. 77 buvo vieno garsaus žurnalo darbuotojas, todėl per akinius kuriuos nuolatos nešiojo viską filmavo, kad galėtų visa tai aprašyti ir paviešinti išėjęs iš ten. Prižiūrėtojams nepatiko nr. 77 maištas, pradėjo imtis neleistinų priemonių, kurie sukėlė smurtą ir pasityčiojimą iš kalinių. Apibendrinus galiu pasakyti, jog maištas išprovokavo prižiūrėtojus, taigi vienas iš prižiūrėtojų pasijautė turintis didesnę valdžią todėl jautėsi pranašesnis už kitus, todėl nebejautė ribų kaip elgtis su kaliniais.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (572 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Filmo „Eksperimentas“ analizė (3)
    10 - 6 balsai (-ų)
Filmo „Eksperimentas“ analizė (3). (2015 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/filmo-eksperimentas-analize-3.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 20:28
×