Filmo „Eksperimentas“ psichologinė analizė


Psichologijos skaidrės. Įvadas. Filmo aprašymas. Tarekas. Berusas. Štangofas. Filmo problematika. Agresija. Atsiradimo priežastys. Kaip įveikti pyktį? Socialinio vaidmens įtaka. Atsiradimo priežastys. Kaip to išvengti? Problematika filmo epizoduose. Agresija filmo epizoduose. Socialinio vaidmens įtaka filmo epizoduose. Problematika šiuolaikinėje visuomenėje. Agresija šiuolaikinėje visuomenėje. Socialinio vaidmens įtaka šiuolaikinėje visuomenėje. Išvados. Dėkojame už dėmesį!


Darbo tikslas: Išanalizuoti agresijos ir socialinių vaidmenų įtakos problematiką filme „Eksperimentas“. Uždaviniai: Pateikti filmo aprašymą, pagrindinių veikėjų charakteristiką. Paaiškinti, kas yra agresija, jos priežastis. Aprašyti, kaip agresija, socialinių vaidmenų įtaka pasireiškia filmo epizoduose. Pateikti agresijos, socialinių vaidmenų įtakos pavyzdžių šiuolaikinėje visuomenėje. Taikomi metodai: Psichologinė filmo analizė, mokslinės literatūros analizė.

Pagrindinis herojus, taksistas ir laisvai samdomas populiaraus žurnalo darbuotojas. Eksperimente tampa kaliniu, nr. 77. eksperimento peripetijas stebintis su akiniuose įmontuota vaizdo kamera. Jis provuokuoja kalėjimo prižiūrėtojus ir stebi jų elgesį. Už tai Tarekas vėliau yra įvairiai baudžiamas ir kankinamas. Tam, kad bent trumpam pabėgtų nuo kalinio vaidmens, jis prisimena merginą Dorą, su kuria susipažino prieš eksperimento pradžią.

Paskirtas kalėjimo prižiūrėtoju, sargybiniu. Iš pradžių atrodo ramus, niekam nieko blogo nedarantis žmogus. Tarekui nuolatos jį provokuojant įvairiais įžeidinėjimais, Berusas pradėjo vis labiau įsijausti į prižiūrėtojo vaidmenį ir tapo kalėjimo prižiūrėtojų grupelės lyderiu.

Tikrame gyvenime dirba oro pajėgose pilotu. Jis taip pat dalyvavo ekperimente ir buvo kalinys. Jis buvo apgyvendintas vienoje kameroje su 77-uoju. Štangofas suprato, kad Tarekas turi savo akiniuose įmontuotą vaizdo kamerą ir stebi viską, kas vyksta kalėjimo viduje. Jis susibendravo su Tareku ir stojo į jo pusę.

Pyktis atsiranda kaip reakcija į frustraciją. Frustracija yra tai, kai mes tikimės ar ko nors norime, bet tai nenutinka, arba kai nutinka tai, ko mes tikimės ar norime išvengti; Pyktis taip pat atsiranda kaip reakcija į esamą ar prognozuojamą grėsmę; Pykstame, kai viskas vyksta taip, kaip mūsų nuomone neturėtų būti; Pyktis atsiranda tada, kai yra užgaunama mūsų savigarba.

 • Psichologija Skaidrės
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Lina
 • 23 puslapiai (1029 žodžiai)
 • Kolegija
 • Psichologijos skaidrės
 • MS PowerPoint 1364 KB
 • Filmo „Eksperimentas“ psichologinė analizė
  10 - 7 balsai (-ų)
Filmo „Eksperimentas“ psichologinė analizė. (2015 m. Spalio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/filmo-eksperimentas-psichologine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:19