Filmo esė Apsaugok mus nuo pikto


Sociologijos esė. Filmo „ apsaugok mus nuo pikto “ esė. Informacijos šaltinių sąrašas.


Filmas prasideda gražiu vienos šeimos pasakojimu apie savo gyvenimą. Kaip jie susipažino, kad vyras buvo kilęs iš japonų, žmona iš airių šeimos. Moteris augdama savo šeimoje buvo griežtai katalikiškai auklėjama, todėl susilaukę savo dukros auklėjo lygiai taip pat griežtai.

Filme nagrinėjama pedofilijos (seksualinio išnaudojimo, prievartos) tema - opi problema, skaudžiai paliečianti kiekvieną iš mūsų. Tai vis labiau aštrėjanti tema. Žmonės ieško būdų, kaip visa to išvengti, užkirsti tam kelią, tačiau problema tampa vis labiau sudėtinga. Keliamos įvairios hipotezės, spėjimai apie ateityje vyksiančius pokyčius. Tačiau ar kada nors tai pasikeis?! Ar mes pažengsime į priekį ir apsaugosime savo vaikus nuo vis labiau visuomenėje, šiandieniniame pasaulyje vykstančio seksualinio išnaudojimo?! Tai lieka neatsakyta...

Pagrindinį filmo herojų čia vaidina Tėvas Oliveris Ogreidis. Filmo kūrėjas iš pradžių pateikia pakankamai gražų Tėvo Oliverio paveikslą. Tėvui patikdavo padėti žmonėms, jis mokėjo bendrauti su jais, o ypatingai su vaikais, jausdavo vaikams užuojautą, labai juos mylėjo. Dažnai savęs klausdavo, kodėl vaikai jam taip patikdavo?! Tačiau klausimo į tai nerasdavo.

Filme buvo kalbama ir dar apie viena veikėją – Roger Mahony, kuris buvo arkivyskupas ir kaltinamas 566 jam pavaldžių kunigų pedofilijos slėpimu. Net neverta kalbėti apie pedofiliją, o apie vaiko skriaudimą, niekinimą. Rogeris tiksliai žinojo, ką daro Tėvas Oliveris ir išsisukinėdavo. Rogeris Mahony norėjo užkilti karjeros laiptais bažnyčioje, o tam reikėjo, kad parapija būtų nepriekaištinga ir būtų sudarytas geras įspūdis. Todėl jis visą laiką slėpdavo ir pasiekė savo, tapo arkivyskupu. Tai žmogus, kuris žinojo apie vaikų tvirkintojus, bet juos gindavo ir slėpdavo jų nusikaltimus, o taip pat nei vienam pedofilui neatėmė kunigystės.

 • Sociologija Esė
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Sigrida
 • 5 puslapiai (1326 žodžiai)
 • Kolegija
 • Sociologijos esė
 • Microsoft Word 21 KB
 • Filmo esė Apsaugok mus nuo pikto
  10 - 2 balsai (-ų)
Filmo esė Apsaugok mus nuo pikto. (2015 m. Spalio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/filmo-ese-apsaugok-mus-nuo-pikto.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:10