Filmo Krikštatėvis analizė


Filmo "Krikštatėvis" (The Godfather) analizė. Analizei pasirinkau Franciso Fordo Coppolos filmą "Krikštatėvis". Filme matome, kaip tarp dviejų mafijų klanų vyksta žiauri. Filmas sudomina tuo. Krikštatėvis – visų mafijozų autoritetas. Beveik visos šventės metu pas mafijos lyderį – Doną Karleonę lankosi svečiai jo kabinete. Į Dono Korleonės kabinetą ateina Lukas Brasis. Dižiausią nusivylimą krikštatėviui teikia tie. Mafijos atstovai niekada. Mafijai ribų nėra, nes užvirė kova dėl galios įtakos tarp šeimų. Jam įsakyta įtikinti savo netikrą brolį Santiną sutikti dėl pasiūlymo su narkotikais. Maiklas Korleonė - Vito ir Karmelos Korleonių jauniausiąsis sūnus. Išvykes Maiklas, susižavi kita mergina – Apolonija. Tarsi paskutinėje filmo. Baigiantis filmui parodoma, kaip Vitas Korleonė nori susitaikymo. Po laidotuvių, vyksta Konės vaiko krikštynos. Filmo pabaigoje, Maiklo pavaldiniai bučiuoja jam ranką.

LIETUVOS SPORTO UNIVERSITETAS     KIN - 12 - 1  Danas Labašauskas    Filmo "Krikštatėvis" (The Godfather) analizė.

Analizei pasirinkau Franciso Fordo Coppolos filmą "Krikštatėvis". Filme apie mafiją, tarsi, atsiskleidžia ištisas Korleonių šeimos valdymo laikotarpis, kuriame išryškėja meilė, mirtis, garbės troškimas, nusižeminimas. Visos šios savybės persipina tarpusavyje ir išsilieja į žūtbūtinę kovą už savo tvirtą vietą tarp mafijos galiūnų. Filme matomas žiaurumas, pyktis, baimė, smurtu ir mafijos gaujų karai. Teismai išsprendžiami ne teisiniu būdu, bet šūviais ir kankinimais. Tyrimo objektas – mafija. Krikštatėvis – tai pagrindinis mafijos vadas Vitas Korleonė. Filme vaizduojamas, kaip geraširdiškas despotas, tačiau kelyje į valdžią naikinantis net menkiausias kliūtis. Jis draugiškas, teisingas, protingas ir tuo pačiu metu žiauriausias gaujos vadas. Pats Donas Vitas Korleonė nežudo – tai atlieka jo pavaldiniai, mažesnio rango mafijos atstovai: Klemenca, Salas, Lukas Brazis, Vito Korleonės vadovaujamas žudikas, Polis.

Filmas sudomina tuo, kad parodoma, jog mafijai taip pat yra būdingos tokios sąvokos kaip šeima, tradicijos, papročiai, simboliai ir viskas remiasi bendromis vertybėmis. Taip pat filme matoma ir kito mafijos klano galvos - Barzinio galia, prieš fotografą, kuris jį nufotografuoja šventės metu netikėtai. Kai šis bando nufotografuoti Doną Barzinį, jo pavaldiniai atima fotoaparatą ir suplėšo juostelę. Taip pavaldiniai pelni Dono Barzinio palankumą ir tuo pačiu metu parodo fotografui, kad mafijos šventėje "žaidžiama" pagal jų taisykles.

  • MS PowerPoint 1527 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (1497 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dance
  • Filmo Krikštatėvis analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Filmo Krikštatėvis analizė. (2014 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/filmo-krikstatevis-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 06:15
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema