Filmo Kuždesių sala dramaturginė analizė


Filmo Kuždesių sala dramaturginė analizė.

Pagrindinis filmo veikėjas - JAV maršalas Tedis Danielsas (akt. Leonardas DiCaprio), kuris kartu su savo kolega Čaku Oulu (akt. Markas Rufalo) atvyksta į Šatero salos Ešklifsko psichaitrinios ligoninę, kurioje kali įvairūs nusikalteliai. Jie atvyksta tirti Reičelės Solando dingimo.

Pagrindinio veikėjo charakteris, būdo bruožai, jų atskleidimas filme.

Tedis - smalsus, entuziastingai savo darba dirbantis maršalas. Jį domina ne tik Reičelės Solando dingimas, tačiau kartu jis sprendžia ir savąsias problemas - staiga užeinantys galvos skausmai ir prisiminimai: apie gaisre žuvusią žmoną Dolores ir Dachau koncentracijos stovyklą, kurią 1945 m. jis vadavo. Tedis iš kažkur žino, kad šioje ligoninėje yra jo žmonos, Dolores Chanal, žudikas vardu Andrew Laeddis, tad jis nori atkeršyti.

Tedis labai supratingas ir linkęs į smulkmeniškumą. Jis, kartais ir neteisėtai, tačiau bando išsiaiškinti kuo daugiau detalių. Prasmukdamas į ligoninės bokštą ar labiausiai saugomą korpusą, jis parodo, kad yra sumanus, protingas, visada žingsniu priekyje. Net sutikęs sunkiausią pacientą, kuriuo kažin ar galima pasitikėti, jis jam būtinai ras klausimų, išklausys.

Vizualiai, atrodo, kad Tedžio veide yra kažkas užslėpta. Jo akys visada mąsto, o kūno kalba neišduoda paslapties užsimindama, kad kažkas ne taip. Maršalo veide matosi išgąstis, nerimas ar net baimė. Jo kolegos su juo bendrauja itin maloniai lyg su vadu. Jis ramus, tačiau labai kenčia dėl jo galvoje apsireiškiančių ryškių prisiminimų apie savo žmoną, kuri (esą) žuvo gaisre.

  • Kinas Analizė
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (913 žodžiai)
  • Edvinas
  • Filmo Kuždesių sala dramaturginė analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
Filmo Kuždesių sala dramaturginė analizė. (2016 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/filmo-kuzdesiu-sala-dramaturgine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:10
×