Filmo recenzija Basiuliškių kaimo vasara


Basiuliškių kaimo vasara. Filmo recenzija.

Šis meninis filmas sukurtas 1990 metais Lietuvos kino studijoje, centrinės televizijos užsakymu pagal Mariaus Katiliškio romano motyvus „Miškais ateina ruduo”. Scenarijaus autorius ir režisierius – Raimondas Vabalas. Filmo trukmė – 118 minučių. Veiksmas nukelia į prieškario Lietuvą ir rodo įvairių socialinių kaimo sluoksnių kasdienybę, buitį, aistras. Filme pasakojama istorija apie neeilinę Lietuvos vasarą Basiuliškių kaime, miškais apjuostam sodžiuje, toli nuo miestų. Čia prabėga keliolikos žmonių gyvenimai su nekasdieniškais įvykiais, kartu ir pagrindinio romano herojaus Tiliaus likimas.

Tilius – paprastas žemės vaikas, ieškantis anapus miškų ir pilkos savo buities kitokio gyvenimo. Trokšta palikti savo apylinkes ir išvykti į miestą, gauti tarnybą. Tačiau po sunkios savaitės darbų, kartu eidamas su darbininkais numalšinti troškulį į pakėlės karčiamą, susimuša gindamas mergaitę su miestelio raštininku. Dėl tų nelemtų muštinių Tilius negavo pasienio policininko vietos. Liko dirbti Doveikos ūkyje, kuriame vaizduojamas kaimo gyvenimas, tradicinės šventės, ūkis, Lietuvos miškai, gamta. Taip pat netrūko įvykių – čia herojus patiria dvilypę meilės istoriją. Pirmiau susižavi kaimo krautuvininkės dukra Agne, su kuria patiria tyrius, švelnius jausmus. Jų romantiški pasimatymai prie upės perteikia ir leidžia įsivaizduoti tuo metu buvusias vertybes, kai nėra nei telefonų, ar interneto. Jaunuoliai laukia vienas kito vakarais nežinodami, ar ateis susitikti ar ne.

  • Kinas Recenzija
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (623 žodžiai)
  • Antanas
  • Filmo recenzija Basiuliškių kaimo vasara
    10 - 5 balsai (-ų)
Filmo recenzija Basiuliškių kaimo vasara. (2015 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/filmo-recenzija-basiuliskiu-kaimo-vasara.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:22
×