Filmo „Trumeno šou“ refleksija


Trumeno sou 2. Trumano sou.

Įvadas. Darbo objektas – filmas „Trumeno šou“. Darbo tikslas – pateikti filmo „Trumeno šou“ refleksiją, kurioje pagal pateiktus klausimus aptarti pagrindiniai sociologijos teorijos aspektai, susiję su minėtuoju filmu. Darbo uždaviniai. Išvados. Apibendrinant atliktą filmo „Trumeno šou“ refleksiją galima teigti.


Darbo tikslas – pateikti filmo „Trumeno šou“ refleksiją, kurioje pagal pateiktus klausimus aptarti pagrindiniai sociologijos teorijos aspektai, susiję su minėtuoju filmu.

1. Apibūdinti pirmąją reakciją, jausmus bei kilusias mintis, pažiūrėjus šį filmą.

2. Išsiaiškinti, kokią socialinę problemą įžvelgiau filme, apibūdinti jos mastą bei aptarti šios problemos egzistavimą Lietuvoje.

3. Apibūdinti, kokią socialinę teoriją atpažinau filme „Trumeno šou“ ir kaip jos pasireiškia.

Darbo metodai – fantastinės dramos „Trumeno šou“ ir socialinės teorijos šaltinių analizė.

Šis filmas verčia susimąstyti apie tai, kas mūsų gyvenimuose yra realu, ar viskas, ką mes suprantame ir matome taip, kaip matome bei įsivaizduojame yra tikra ir teisinga. Taip pat šiame filme atskleidžiama, kam gali ryžtis žmonės, kaip gali būti nepaisoma individo jausmų, kaip lengva aukoti kito gyvenimą savo tikslams.

Pamačius filmą „Trumeno šou“ pirmoji mano reakcija buvo neįprasta, ėmė suktis painios mintys, galvoje kilo daugybė klausimų. Juk nei vienas žmogus negali būti įsitikinęs, jog gyvena sau, o nėra tiesiog kažkieno stebimas herojus. Pagrindinis kilęs jausmas, pažiūrėjus šį filmą, tai baimė, jog tai, kas man atrodo tikra ir įprasta tėra muliažas, netikrumo jausmas, kad mano gyvenimas gali būti gerai pastatytas filmas ar suvaidintas spektaklis su tam parinktais aktoriais.

Tokių socialinių problemų mastas yra itin platus, jis pasireiškia įvairiose pasaulio valstybėse, dažniausiai tarp asmenų iš skirtingų socialinių sluoksnių arba tarp asmenų, turinčių tam tikrą negalią, ribotą suvokimą apie aplinkinį pasaulį, kai šie yra pasitelkiami tam tikriems kitų asmenų atitinkamiems tikslams pasiekti. Apie šią problemą yra pakankamai mažai kalbama, o ir situacijai pagerinti nėra imamasi jokių priemonių, nededama daug pastangų, kad ši problema būtų sprendžiama.

Filme „Trumeno šou“ įžvelgiau socialinio konstruktyvizmo teoriją. Šią teoriją atpažinau per habitualizaciją ir institucionalizaciją, kurios šiame filme pasireiškia tuo, jog pagrindinis herojus Trumenas kiekvieną rytą su savo kaimynams taria tuos pačius žodžius, kasdien perka tuos pačius laikraščius ir pakeliui į darbą sutinka du dvynius prekybos agentus įkyriai jam siūlančius savo paslaugas.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1772 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Filmo „Trumeno šou“ refleksija
    10 - 3 balsai (-ų)
Filmo „Trumeno šou“ refleksija. (2017 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/filmo-trumeno-sou-refleksija.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 21:22
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo