Filmuose neretai veikia sakmių ir (ar) pasakų personažams artimi veikėjai - Kultūra, 14 potemė


Filmuose neretai veikia sakmiu ir pasakų personažams artimi veikejai kalba. Filmuose neretai veikia sakmių ir (ar) pasakų personažams artimi veikėjai. remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, kokias vertybes jie įkūnijo liaudies kūryboje ir kokias įkūnija šiandienos. 14. filmuose neretai veikia sakmių ir (ar) pasakų personažams artimi veikėjai. remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, kokias vertybes jie įkūnijo liaudies kūryboje ir kokias įkūnija. Pelenes pasakos veikejai. Pasaku veikeju vertybes filmuose. Filmuose neretai veikia sakmių ir (ar) pasakų personažams artimi veikėjai mokslo baze. Liaudies pasaku personažai ir filmai. Pasaku personazu grimas referatai. Pasakų personažai filmuose. Filmuose neretai veikia sakmių ir (ar) pasakų personažams artimi veikėjai. remdamiesi konkreciais pavyzdžiais, aptarkite, kokias vertybes jie įkūnijo liaudies kuryboje ir kokias įkunija šiandienuos.

10 kl. potemė su išplėstiniu planu 2015 m. Tema Kultūra. 14 kalbėjimo potemė, yra literatūros šaltiniai.
14. Filmuose neretai veikia sakmių ir (ar) pasakų personažams artimi veikėjai. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, kokias vertybes jie įkūnijo liaudies kūryboje ir kokias įkūnija šiandienos filmuose.

Prieš pradėdamas (-a) savo kalbą norėčiau pasakyti, kad pasakos tik iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas ir tik vaikams skirtas literatūros žanras. Jos yra metaforos, simbolizuojančios tam tikras žmonių savybes, elgesio ydas, formuojančios žmonių požiūrį į herojus ir antiherojus. Tai yra įdomesnė sritis nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Taigi šįkart norėčiau papasakoti apie kai kuriuos pasakų (pasirinkau vien pasakas, o ne sakmes, kaip buvo siūlyta temoje) veikėjus, kurių laikas nepajėgė ištrinti nei iš knygų, nei iš žmonių pasąmonės. Taip pat pateiksiu pavyzdžių, kaip apie tuos veikėjus yra kalbama šiuolaikinėje kultūroje, ypač filmuose.

Taigi pirmoji mano pasirinkta pasakų veikėja yra visiems labai gerai žinoma Pelenė. Neaišku, kas yra tikrasis jos kūrėjas – ar prancūzų pasakų rašytojas Šarlis Pero, ar Broliai Grimai. Aišku tik tai, kad pasaka „Pelenė“ yra viena populiariausių iki šių dienų; nors jos versijų yra gausu, esminiai įvykiai visose tokie patys... Siūlau trumpai prisiminti šios pasakos siužetą: Su pikta pamote ir įseserėmis gyvena paprasta ir kukli mergina, vadinama Pelene. Ji nuolatos verčiama dirbti pačius nemaloniausius darbus, namie jos niekas negerbia ir nevertina. Vieną kartą Pelenės įseserės išsiruošia į didelę puotą, paslapčiomis į ją patenka ir Pelenė, kuriai susiruošti padeda jos geroji krikštamotė.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1424 žodžiai)
  • Mokykla
  • Filmuose neretai veikia sakmių ir (ar) pasakų personažams artimi veikėjai - Kultūra, 14 potemė
    10 - 6 balsai (-ų)
Filmuose neretai veikia sakmių ir (ar) pasakų personažams artimi veikėjai - Kultūra, 14 potemė. (2015 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/filmuose-neretai-veikia-sakmiu-ir-ar-pasaku-personazams-artimi-veikejai-kultura-14-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:42
×