Filosofija - Filosofijos dalyko reikšmė studentų atžvilgiu


Filosofijos dalyko reikšmė studentų atžvilgiu. Įvadas. Atsiradusi VI a. Pr. Kr. , filosofija tebegyvuoja iki šiol. Filosofija kolegijoje. Daugelis studentų anksčiau nėra mokęsi filosofijos mokykloje. Filosofija Jauno žmogaus širdyje. Jauno žmogaus širdyje filosofija gali surasti sau tinkamą „Nišą“. Išankstinė studentų nuostata. Neretai studentai turi vienokią ar kitokią išankstinę nuostatą filosofijos atžvilgiu. Filosofijos „Praktiškumo“ problema. Kai kurie studentai neįžvelgia filosofijos dalyko studijų praktinės naudos. Išvados. Filosofijos dėstymas Vilniaus kolegijoje suteikia daug galimybių.

Atsiradusi VI a. pr. Kr., filosofija tebegyvuoja iki šiol. Galbūt jos ilgaamžiškumo priežastis ta, jog filosofija įgalina žmogų pažvelgti į pasaulį ypatingu žvilgsniu, tyrinėti jį specifiniais metodais. Toks tyrinėjimas veda prie klausimų, keltų per visą filosofijos istoriją, bet aktualių iki šiol. Į Vilniaus kolegijos studijų programas įtrauktas filosofijos dalykas suteikia galimybę svarstyti šiuos klausimus, susipažinti su mąstytojų jau duotais atsakymais į juos, diskutuoti dėl atsakymų teisingumo, formuluoti savus atsakymus ir juos pagrįsti. Tai ypač svarbu besiformuojančiai asmenybei, atsakingam visuomenės nariui, būsimam savo srities specialistui. Tačiau pažintis su filosofija – ne tik viliojantis ir daug galimybių suteikiantis, bet ir tam tikrų iššūkių studentui keliantis procesas.

Daugelis studentų anksčiau nėra mokęsi filosofijos mokykloje, todėl ir bendras dalyko kontekstas, ir tematika, ir terminologija jiems nėra pažįstami. Kolegijos dėstytojas šio dalyko dėstymą turi pradėti „nuo nulio“ – t. y., pirmiausia išdėstyti filosofijos pagrindus, kad dialogas tarp studentų ir aptariamų mąstytojų taptų įmanomas. Palaipsnis, būtiniausiomis filosofijos žiniomis pagrįstas žengimas į filosofiją labai svarbus, siekiant gerai suprasti šį dalyką.

Jauno žmogaus širdyje filosofija gali surasti sau tinkamą „nišą“. Džiugu, jeigu tai nutinka koleginių studijų metu.

  • Filosofija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1965 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (577 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andrius
  • Filosofija - Filosofijos dalyko reikšmė studentų atžvilgiu
    10 - 4 balsai (-ų)
Filosofija - Filosofijos dalyko reikšmė studentų atžvilgiu. (2014 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofija---filosofijos-dalyko-reiksme-studentu-atzvilgiu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:04
×