Filosofija ir jos nagrinėjami klausimai


Filosofijos referatas apie b. spinoza. Nagrinėti filosofijos klausimus.

Kas tai yra filosofija? Kokius klausimus ji nagrinėja? Tai bene svarbiausi visų laikų, nuo filosofijos, kaip mokslo apimančio visas gyvenimo sritis atsiradimo, iki dabartinių laikų kai filosofija yra laisvas mokslas , amžinai ieškantis tiesos.

Kad ir kaip mes stengtumės atskirti filosofiją nuo darbo pasaulio, vis dėlto abi sritys- darbo pasaulis, ir toji į kurią peržengdamas darbo pasaulio ribas skverbiasi filosofinis veiksmas- yra žmogaus pasaulis, kuris neabejotinai yra daugiasluoksnė struktūra.Kyla klausimas , ar galima teigti, kad tai kas supa žmogų, kas neabejotinai sudaro jo pasaulį gali išeiti už darbo pasaulio ribų, ar kiekvienos gyvos būtybės esmė yra būti gyventi pasaulyje, savo pasaulyje, turėti pasaulį.Tačiau ar akmuo gali būti pasaulyje, ir ką mes laikysime buvimu, tai tik egzistencija, ar dalyvavimas pasaulyje, jo pažinimas, kadangi pažinti gali tiktai žmogus, nes jam duotas mąstymas, tai tada aukščiausio laipsnio santykis su pasauliu taip pat skirtas žmogui, nes jis gali pažinti, gali analizuoti pasaulį, ieškoti atsakymų.Žmogus yra pasaulio “centras”, dėl toj jis yra ir pagrindinis filosofijos nagrinėjimo objektas.

Sakėme kad filosofinio veiksmo esmė yra transcenduoti aplinką, skverbtis į pasaulį.Tačiau kaip galima išskirti pasaulį, kaip galima išeiti iš darbo pasaulio ir pereiti į aukštesnio lygio pasaulį.Tai tas pats, prieš visų mūsų akis besidriekiantis į kurį nukreiptas ir filosofo žvilgsnis, kuris stengiasi įžiūrėti daiktų, faktų galutinę, visuotiną esmę.Atrodo kad filosofijos klausimas nukreiptas į kasdieninius visuotinus dalykus, tačiau kai filosofija paliečia atrodo pilnai suprantamas sritis, klausiančiajam tie dalykai, sritys staiga tampa skaidrūs, perregimi, jie netenka savo tariamo užbaigtumo, savaime suprantamumo.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (1354 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonė
  • Filosofija ir jos nagrinėjami klausimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Filosofija ir jos nagrinėjami klausimai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofija-ir-jos-nagrinejami-klausimai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:10
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo