Filosofija ir metodas


Filosofijos metodas. Filosofiniai metodai. Filosofijos metodai. Filosofijos tyrimo metodai. Ese apie filosofija kaip pasaulio matymo būdas. Filosofijos referatas. Metodas filosofija. Filosofijos tyrimo metodas. Filosofinio metodo samprata. Tyrimo filosofija.

Įvadas. Filosofijos samprata. Filosofijos ir mokslo santykis. Filosofija ir metodas. Mokslas ir metodas. Metodologijos samprata. Išvados. Literatūros sąrašas. Kiekviena mokslo sritis, o tuo labiau kryptis, turi savus tyrimo metodus, nors aišku, yra ir bendrų tyrimo metodų. Metodo reikšmė – didžiulė. Gerai parengtas ar pritaikytas metodas žymiai palengvina tyrimą. Teigiama, kad nuo metodo priklauso viso tyrimo sėkmė, o remdamasis tinkamai parengtais tyrimo metodais net ir nelabai gabus žmogus gali daug padaryti, kai tuo tarpu netinkamai parinkti tyrimo metodai nepadės ir genialiam mokslininkui. Taigi šiame referate pateikiama informacija apie filosofijos mokslo metodus bei sampratas, palyginsime mokslą ir filosofiją. Taip pat paaiškinama kas yra metodologija.

Kiekviena mokslo sritis, o tuo labiau kryptis, turi savus tyrimo metodus, nors aišku, yra ir bendrų tyrimo metodų.   metodo reikšmė – didžiulė. Taigi šiame referate pateikiama informacija apie filosofijos mokslo metodus bei sampratas, palfilosofija atsirado, kai žmogui ėmė nepakakti tradicinių mitologinių atsakymų į jį jaudinančius klausimus. Filosofai, bent jau europos, mitus vertino kritiškai. Vis dėlto, nors filosofija priešino save mitologijai, dirvą jai atsirasti parengė būtent mitologinis pasaulio aiškinimas. [1, 1].

Klausimą, kas yra filosofija, patys filosofai laiko vienu autentiškiausių ir sunkiausiai atsakomų filosofinių klausimų. Kiekvienas didis mąstytojas paprastai turi savą atsakymą ir savą filosofijos viziją. [2, 9] dažnai yra atsakoma kad filosofija yra pasaulio pažinimo būdas. Šis atsakymas dažnai formuluojamas dar paprasčiau: filosofija yra mokslas, Tam tikra speciali disciplina šalia kitų mokslinių disciplinų – fizikos, chemijos ar istorijos. Taip filosofija įsiejama į mokslo sritį kaip vienas šios srities padalinių. Tačiau tikslaus atsakymo, kas yra filosofija, nėra. Griežtai kalbant, nėra netgi jokio įvado į filosofiją, o tik niekada nesibaigiantis vedimas į filosofiją. Tai nuostabi kelionė ir, tiesą sakant, būtų labai liūdna, jeigu ji kada nors pasibaigtų. [2, 9] pateiksiu keleta filosofų mastymo pavyzdžių. Arvydo šliogerio filosofija remiasi analogija tarp regėjimo kūno akimis ir matymo proto žvilgiu, tarp to, ką filosofas vadina mąstančiu matymu ir matančiu mąstymu. Be kitų dalykų, ši nuostata reiškia, kad visumą pajėgiame teoriškai regėti tik iš konkretaus požiūrio taško, o ne iš visų įmanomų požiūrio taškų. [2, 9] reikėtų pabrėžti, jog yra filosofų, abejojančių, ar filosofija yra mokslas tokia žodžio prasme, kuria mokslu vadinama biologija, fizika ar matematika. Jos santykis su šiomis ir kitomis mokslo disciplinomis yra išskirtinis. Aiškindamas filosofijos ypatybes, antanas maceina (1908-1987), vienas žymiausių xx a. Lietuvių filosofų, sako apie ją štai ką.

savo turiniu ji yra išnešiojusi bei pagimdžiusi visus mokslus, su jais tačiau nesusiliedama ir jų neatstodama: visų mokslų motina pati nėra mokslas .

Sutikus su šia nuomone, derėtų, matyt, padaryti išvadą, jog filosofija, nebūdama mokslas, neturi is savo dalyko. Tačiau su maceinos žodžiais be išlygų vargu ar galima sutikti.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (1675 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domas
  • Filosofija ir metodas
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofija ir metodas. (2011 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofija-ir-metodas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 19:31
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo