Filosofija ir realieji mokslai


Įžanga. Problemos formulavimas. Filosofijos, kaip po abibrėžimo suvokimas ir. Paaiškinimas. Naudojamos pagrindinės sąvokos. Pasirinktos literatūros aptarimas. Dėstymas. Pasirinktos temos aptarimas, pagrindimas, kitų autorių mintimis. Pabaiga. Išvados, apibendrinimai, savo nuomonės išreiškimas. Literatūros sąrašas.

Tai, kad senovės graikijoje atsiradęs mokslas filosofija, dar nereiškia, jog ji skirtingai negu mitai ir mitologijos nepapasakojo atskirų istorijų, o norėjo atskleisti, kas slypi sąvokos viduje kaip bendra, būtina ir amžinai nekintama, taip pat tai dar nereiškė jog ji siekė tapti teorija. Filosofija dar skirstoma kaip į mokslą ir kaip švietimą: “filosofija kaip mokslas, kuris pirmenybę teikia objektui, skiriama nuo filosofijos kaip švietimo, kuri daugiau dėmesio teikia subjektui”(Martenas ir Schnadelbachas). Ryšys tarp filosofijos kaip mokslo ir filosofijos kaip švietimo yra svarbus, nes mokslas be švietimo yra lygiai taip pat žalingas kaip ir švietimas be mokslo. Taigi filosofija yra susiskaldžiusi ir net specializuota. Jei yra Mokslas ir mokslinis pažinimas apskritai,vadinasi, esama esminio panašumo tarp įvairių specialių mokslų, kuriuos aš ir norėčiau aptarti savo šiame rašto darbe.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (1321 žodžiai)
  • Viktorija
  • Filosofija ir realieji mokslai
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofija ir realieji mokslai. (2014 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofija-ir-realieji-mokslai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 12:01
×