Filosofija ir ugdymo teorija bei praktika


Filosofija ir ugdymo teorija bei praktika. Ugdymo teorijos prigimtis. Šešios pagrindinės problemos dėl. visuomenėje paplitusios nuomonės apie ugdymą Johnas S. Brubacheris. Johnas Dewey radikaliausiai apįbrėžė ugdymo teorijos ir filosofijos ryšį. Filosofija. Filosofinis visybiškumo požiūrio reikalavimas. Biheviorizmas. Anot Pratte`o, paaiškinimas ar aprašymas sudaro teorijos esmę. Teorija ir praktika. Naujas požiūris į filosogiją, ugdymo teoriją ir praktiką. Joe R. Burnette išskyrė tris sąsajų problemos koncepcijas. Išvados. Sąmoningas eklektiškumas kuriant asmeninę ugdymo filosofiją. Filosofinės perspektyvos plėtojimo būdai. Ugdymo filosofijos paieškos.


Anot Johną S. Brubacherį: Filosofijos poreikis pasidaro akivaizdus, kai iškyla teisingu ugdymo tikslų ir tinkamų priemonių klausimai.

Formuluojant ugdymo uždavinį, dažnai atsiranda filosofinio pobudžio klausimų: Ar esama teisingu tikslų? Ar galime mes žinoti, kokie ugdymo tikslai yra teisingi?

Šešios pagrindinės problemos dėlvisuomenėje paplitusios nuomonės apie ugdymą Johnas S. Brubacheris.

Susirūpinimas, kad ugdymas tapęs nevaldomas Susirūpinimas, kad ugdymo tikslai yra neaiškūs, prieštaringi Nuomonė, kad labai susilpnėjo reikalavimai ir nepaisoma normų Netikrumas dėl ugdymo vaidmens dabartinėje visuomenėje Susirūpinimas dėl mokiniams leidžiamos per didelės laisvės, pagarbos autoritetams stygius ir kontrolės nepaisymas Baimė, kad mokyklos tapusios perdėm pasaulietiškosir ignoruojama religija.

Johnas Dewey radikaliausiai apįbrėžė ugdymo teorijos ir filosofijos ryšį.

Ugdymo teorija yra su ugdymu susijusių apibendrinimų ir abstrakcijų sistema. Anot Dewey, abstrakcija, „būtinas reflektyvios veiklos bruožas“ ir gali patarnauti geram tikslui.

Ugdymo teorija susideda iš apibendrinimų, kurie tinka daugėliui situacijų. Teorija tampa abstrakti, turint omenyje jos sudėtingumą ir atsietuma, kai nepavyksta nurodyti jos praktinio pritaikymo. Dewey pažymėjo: Žmogus gali žinoti daugelį dalykų, kurių nesugeba išreikšti. Šie dalykai taip ir lieka žmogaus galvoje tol, kol nerandama jiems tinkamo ir visiems suprantamo paaiškinimo. Tai gi norint, kad kokio nors asmens mintys ir patyrimas taptų visų, reikia sąmoningai atsižvelgti į kitų patirtį.

  • MS PowerPoint 3010 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (1398 žodžiai)
  • Kolegija
  • A
  • Filosofija ir ugdymo teorija bei praktika
    10 - 1 balsai (-ų)
Filosofija ir ugdymo teorija bei praktika. (2017 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofija-ir-ugdymo-teorija-bei-praktika.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 06:16
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo