Filosofija kaip pasaulio matymo būdas


Kuo skiriasi filosofinis klausimas nuo nefilosofinio. Tp://plus.url.google.com/url?sa=j. Tps://plus.google.com/.

„Filosofija kaip pasaulio matymo būdas“. Kuo skiriasi filosofinis klausimas nuo nefilosofinio? Koks filosofijos ir Jūsų pasirinktos specialybės mokslų santykis? Kokia filosofijos paskirtis ir prasmė žmogaus gyvenime?

Niekada prieš tai nesusimąstydavau, kad klausimai gali būti klasifikuojami į filosofinius ir nefilosofinius. Pirmosios asociacijos, išgirdus išsireiškimą „filosofinis klausimas“, kyla tokios: galbūt tai toks klausimas, kuris verčia mąstyti, mąstyti ne šiaip sau apie tai kokį telefoną pirkti, bet apie būtį, egzistenciją bei gyvenimo prasmę, pažvelgti giliau į mus supantį pasaulį. Tuomet priešingas išsireiškimas „nefilosofinis klausimas“ diktuoja asociacijas, jog tai kažkas priešingo filosofiniam klausimui, galbūt labiau „apčiuopiamas“, su vienu aiškiu ir konkrečiu atsakymu.

A. Anzenbacher „Filosofijos įvade“ rašo, kad „Visi mes esame kada nors filosofavę“. Šitas perskaitytas sakinys iš karto verčia susimąstyti ir kyla natūralus klausimas „Apie ką?“. Daugiau gilinantis ir domintis paaiškėja, kad filosofiniai klausimai kyla tuomet, kai mus supantis pasaulis pasidaro ne toks įprastas ir nuspėjamas, kokį mes įpratę kas dieną regėti, tačiau problemiškas, keliantis vis daugiau klausimų, abejonių ir nuostabos.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (1160 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vida
  • Filosofija kaip pasaulio matymo būdas
    10 - 2 balsai (-ų)
Filosofija kaip pasaulio matymo būdas. (2014 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofija-kaip-pasaulio-matymo-budas.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 27 d. 04:15
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo