Filosofija koliui


Skirtumai tarp subjektyvaus ir objektyvaus mąstymo. Ką reiškia Dazman. Kas yra hermeneutika. Kas yra tiesa pagal Aristoteli. Skirtumai tarp ontologinės ir loginės tiesų. Skirtumai tarp dogmatizmo ir skepticizmo Gėrio ir valios santikis. Skirtumai tarp materialaus ir formalaus laikų. Kontigentiškumo sąvoka Dvi substancijų rūšis pagal Aristoteli. Judėjimo ir potencijos ryšis. Skirtumai tarp hilemorfizmo ir hilezoizmo. Empirizmo ir racionalizmo skirtumas. Dedukacijos ir indukacijos sąvokos. Keturios pažinimo klaidos ir kaip jos skiriasi. Koperniškas posūkis. Sąžinės ir kategorinio imperatyvo santikis.

Objektyvus mąstytojai : Yra abejingi mąstančiam subjektui ir jo egzistencijai . Viską sudeda į rezultatą reikšmę . Subjektus mąstytojai : Kaip egzistuojantis yra esmiškai suinteresuoti savo paties būvimu . Viską paverčia tapsmu ieškoma prasmės .

Ką reiškia Dazman ?

Haidegerio Das Man – vidutinybė, nekantrios giminės žmogus. Tai gyvenimo būdas, 0.90 procuž kurį niekas neatsakingas, už jo slepiamasi. Gyvenama kaip visi, pagal masines tendencijas. Nesigilinama, protaujama, šnekama, rūpinamasi paviršutiniškai. Toks gyvenimo būdas yra parankesnis, nes nėra atsakomybės. Sakoma, kad 90% žmonių kalbos egzistuoja ne kalbos, o šnekalai – jie egzistuoja, kai kalbama, bet niekas nesprendžiama.

Santikis tarp svarstomo daikto ir jo idėjinio tipo yra ontologinė tiesa , o to santykio išreiškimas loginė tiesa.

Skirtumai tarp dogmatizmo ir skepticizmo?

Gėrio ir valios santikis ?

  • Filosofija Špera
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (564 žodžiai)
  • Ieva
  • Filosofija koliui
    10 - 5 balsai (-ų)
Filosofija koliui. (2015 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofija-koliui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:40
×