Filosofija. Laisvė


Laisvė referatas. Laisve filosofija. Referatas laisvė. Laisve filosofijos ese. Filosofija apie laisve. Rasinys apie laisve. Filosofai apie laisve. Laisve - filosofija. Filosofija yra laisve. Kas yra laisve filosofija.

Kiekvienas mūsų pasaulyje gyvenantis žmogus supranta gyvenimą savotiškai, turi savo nuomonę kaip gyventi ir kaip elgtis šiame pasaulyje. Kiekvienas žmogus turi teisę pasirinkti sau tinkamą ir jo manymu taisyklingą gyvenimo būdą. Kiekvienas žmogus pats yra savo gyvenimo kūrėjas. Dvidešimt pirmas amžius skaitomas materialinių amžiumi, amžiumi kuriame pinigai svarbesni už bet kokius jausmus. Šiandien ne visi draugai ar pažįstami linkę padėti vieni kitiems jei tai reikalauja kokių finansinių nuostolių. Tačiau ar laisvė irgi gali būti nupirkta, parduota ar kitaip jos atsikratyta?

Laisvė – labai įdomi tema mūsų kartos ir apskritai istorinių atžvilgių. Didįjį istorinį lūžį išgyvenusios kartos savivokos liudijimas, atskleidžiantis šios kartos mąstymo ir santykio su atgautąja – sunkia, kaip mūsų pristatymo pavadinimas – laisve. Ar iš tiesų jau gyvename trečiojoje Lietuvos respublikoje, ar vis dėlto mūsų valstybė vis dar tebėra senoji tarybų Lietuva , tik išoriškai, dėl patrauklaus įvaizdžio, apsigaubusi menamo šiuolaikiškumo ir vakarietiškumo rūbą? Jeigu iš tiesų yra taip, mūsų kelias į laisvę bus daug ilgesnis ir sunkesnis negu žmonės įsivaizdavo prieš keliolika metų. Mes savo darbe bandysime parodyti laisvės vertybę ir jos vaidmenį kaip istorijoje taip ir mūsų gyve

Dvidešimt pirmas amžius skaitomas materialinių amžiumi, amžiumi kuriame pinigai svarbesni už bet kokius jausmus.

Kas yra laisvė? Galbūt kiekvienas žmogus kažkada savęs apie tai klausė. Bet kiekvienas tai supranta savaip. Vienam laisvė - turėti tokių draugų kokių jis nori, kitam, mylėti žmogų kuris patinka būtent jalaisvė - asmenybės neliečiamumas, žodžio, sąžinės ir religijos, mažumų, politinio pliuralizmo, mažumų, žiniasklaidos ir informacijos laisvė, priradikaliausi laisvės šalininkai ragina leisti individui netrukdyti atlikti bet kurį vien jį arba daugiausia jį liečiantį veiksmą (viena galimų žodžio liberalizmas reikšmių). Jie mano, jog per pakankamai ilgą laiką visuomenė prie tokio būvio prisitaikytų ir žemiau pateiktų oponentų minimos problemos nebeiškiltų.

Taip pat laisvės idėją palaikantys jų oponentai teigia, jog tokia laisvų žmonių visuomenė nestabili: įvairių įtakos priemonių turinti grupė gali daugumą žmonių galop priversti laisvės savanoriškai atsisakyti. Taigi būtinų laisvių apsaugojimas visuomet susijęs su jas atimančių veiksmų apribojimu (ričardas stalmanas). Todėl būtina kurti apgalvotus įstatymus bei elgesio normas, kurie akivaizdų laisvės atsisakymą tiesiog draustų. Kitas seniai praeity buvęs pavyzdys – oficialus vergijos panaikinimas jav.

Toliau nuomonių spektre seka teigiantys, jog vien laisvės idėja paremta santvarka bet kuriuo atveju negali egzistuoti ir laisvės žmogui galima suteikti tik tiek, už kiek jis savo dvasine branda gali būti atsakingas. Pagrindinis šio požiūrio trūkumas – sunku rasti universalius, nešališkus laisvės vertumo kriterijus. Pavyzdžiais galėtų būti vairuotojo pažymėjimo, šaunamojo ginklo įsigijimo ir kitus panašius dalykus reglamentuojantys dokumentai.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (4542 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sania
  • Filosofija. Laisvė
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofija. Laisvė. (2011 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofija-laisve.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 19:25
×