Filosofija pas čiuldę


Permenidas. Mokslo bazinių sąlygų apibrėžtis. Teocentrine teorija. Viduramziu mastysenos bruozai. Teocentrines viduramziu mastysenos. Ikiplatonine antikos ontologija.

Ikiplatoninė antikos ontologija (ontologinė skirtumo problema). Vienio problema: mileto mokykla , herakleitas, demokritas, pitagoras. Vienio problema. Permenidas. Platono ontologija kaip ideju teorija ir ideju teorijos kontraversija aristotelio metafizikoje. Teocentrine viduramziu mastysenos charakteringi bruozai ir pagrindines idejos. Mokslo dabartine to žodzio prasme, bazinių sąlygu apibrežtis moderniaisiais laikais.

Subjektu pačia bendrausia reikšme yra vadinamas tikslingos veiklos šaltinis. Viduramžių filosofijos savitumą visu pirmą žymi tai, kad, jog filosofija šioje epochoje yra pajungiama monoteistinei religinjai atsirandančiai vienokio ar kitokio tipo apreiškimo pagrindu. Platonas (427-348m pr. KR.) sudvigubino pasaulio aiškinimą, ontologinį svorio centrą į idealią daikto esmę ir tokiu būdu neapbūdindamas patį daiktą. Pagal Platoną ideali t.y. neprieinama tik mąstymui, neva neatsirandanti ir neišnykstanti, taigi amžina daikto esmė yra tobūtiškoji būtis kai savo ruožtu jusliškai pateikiamas reiškinys,esą yra tik savo esmės atvaizdas. Į klausimą dėl pasaulio vieningumo labiausiai rezultatyvų ir kraštutinai paradoksalų atsakymą pateikė filosofas Permenidas., kuris kartais vadinamas ontologijos tėvu. Į klausimą dėl pasaulio vieningumo labiausiai rezultatyvų ir kraštutinai paradoksalų atsakymą pateikė filosofas Permenidas., kuris kartais vadinamas ontologijos tėvu.

  • Filosofija Konspektas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (1369 žodžiai)
  • Editukia
  • Filosofija pas čiuldę
    9 - 3 balsai (-ų)
Filosofija pas čiuldę. (2013 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofija-pas-ciulde.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 20:45
×