Filosofija tai menas gyventi


Darbo tikslas: įvertinti filosofiją žmogaus gyvenime kaip meną. Darbo uždaviniai. Supažindinti su filosofijos mokslu. Išnagrinėti ką žmogui reiškia filosofija ir menas. Filosofija abstrakti mąstymo kultūra. Profesionaliosios filosofijos atsiradimas lietuvoje. Filosofija moko gyvenimo meno. Filosofija suponuoja gyvenimo meno puoselėjimą. Literatūros šaltiniai.

Filosofija – ( gr. Philosophos, phileo- myliu + sophia - išmintis ):mokslas apie bendriausius gam ką nagrinėja filosofija, ko galima iš jos išmokti? Būtų galimas toks vertimas kaip išminties meilė , tačiau jis ne tiek paaiškina filosofijos prasmę, kiek sukelia daugiau klausimų: kas yra išmintis ? Kuo ji skiriasi nuo žinojimo ir mokslo? Akivaizdu, kad klausimas kas yra filosofija, nėra visai aiškus, dėl jo ginčijamasi. Klausimas ką reiškia filosofuoti? yra filosofinis klausimas ir į jį negalėsime atsakyti taip, kad nebeliktų abejonių, nes filosofinio klausimo esminė ypatybė yra ta, kad atsakymas į jį neateina kaip nugludinta tiesa ( pasak parmenido ) ir neįspraudžiamas į saują it nuraškytas obuolys. Tarp daugybės įvairių žmogiškosios kūrybos sričių filosofija yra vienintelė, turinti savimonę. Filosofija gali suvokti bei aptarti save pačią iš savęs, ir tai jai teikia pranašumą mokslo atžvilgiu. Yra daugybė filosofijų, būtent todėl, kad nė viena iš jų negali savo teiginių padaryti tokių, jog jie pergalėtų abejotinumą arba savo akivaizdumu arba galimybe juos patikrinti bei pakartojamai įrodyti. Filosofijoje nėra nieko, kas kaip išvados galiotų visomis srovėms ir kryptims. Jokia filosofija nėra nuolatinė, ir joks filosofinis atsakymas nėra patvarus. Filosofija bando išsiaiškinti ne kurį nors vieną specialų pasaulio aspektą, bet klausia, kas yra pasaulis apskritai. Kokios yra jo esmės, padarančios jį tokiu, koks jis yra. Tuo pačiu iškyla klausimas, kaip įmanoma ir kiek įmanoma objektyviai pažinti būtį. Filosofija yra teoriniai svarstymai apie būties sąrangą ir apie teorines tos būties pažinimo sąlygas (t. Kas yra būtis ir kiek ją galima pažinti). Būtis yra bet koks egzistavimas. Svarstant būties ir jos pažinimo problemas natūraliai iškyla klausimas ir apie pažįstantįjį subjektą, Žmogų. Filosofijos šaltiniai yra: a) patirtis b) nuostaba c) abejonė. Filosofija, kaip abstrakti mąstymo kultūra, beveik vienu metu (apie 500 m. Pr. M. E. ) užsimezga kinijoje ir graikijoje. Tačiau netrukus rytų ir vakarų mąstymo tradicijos išsiskiria, nors iki šių dienų bandoma daryti šių skirtingų kultūrų sintezę. Nors filosofija egzistuoja ~2500 metų, iki šiol nėra ir nebus (dėl specifinės filosofijos prigimties) visoms mąstymo tradicijoms ir kryptims priimtino filosofijos objekto apibrėžimo. Filosofija siekia padėti susivokti pasaulyje ir gyvenime, tobulindama mūsų požiūrį į juos. Jai būdingas bendriausias požiūris į pasaulį, todėl ir tie principai, kuriais ji remiasi yra bendriausi. Visa ko pagrindas yra būtis.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (1305 žodžiai)
  • Kolegija
  • Filosofija tai menas gyventi
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofija tai menas gyventi. (2011 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofija-tai-menas-gyventi.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 00:36
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo