Ką reiškia svajoti?

Simona

Ateities svajonės, kurių sieki,  bet tam reikia daug pastangų. Ką kiekvienam žmogui reiškia žodis "svajonė", kaip suprantama, kokios yra jos formos? kur ji egzistuoja?

KlausimaiFilosofijaLygis: Mokykla5 atsakymaiKlausimas atsakytas
2019 m.
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (5)

Laura

Svajonė gali būti koks nors didis siekis, kurio taip nori. Tai gali būti sunkiai pasiekiamas tikslas arba visiškai nepasiekiamas, nerealus dalykas. Svajoti galima apie ateitį, dabartį ar preitį. Tarkim svajoji apie tai, kaip kadanors turėsi visą namą skirtą šimtams šunų laikyti arba apie tai, kaip galbūt kadanors gyvenime įsigysi brangiausią pasaulio paukštį. Gali svajoti apie tai, ką dabar, būtent šitam momente daro tavo didžiausia simpatija. O galbūt svajoji ir apie praeitį, kaip virė gyvenimas toli gražu kitoks nuo šiandienos, gal svajoji kaip norėtum nukeliauti į praeitį ir tai pats pamatyti. Vienos svajonės realesnės už kitas, kurios netgi visai neįmanomos. Sakyčiau svajonės egzistuoja kiekvieno žmogaus galvoje, mintyse ir todėl kiekvienas suvokia svajones savaip - sieja jas su norais, siekiais, meile, išgalvotais pasauliais, o gal ir su negatyviais dalykais. Dažnai svajonės siejamos su pazityvu, bet svajonės gali būti paprasčiausias mąstymas, pasiklydimas mintyse ir tikrai nebūtinai gražiose ir laimingose.

2019 m. Geriausias atsakymas
Laura

Svajonė arba svaja – minčių sukurtas vaizdinys apie malonius, trokštamus dalykus, apie vilčių išsipildymą. Svajojimas dažnai ypač seniau buvo siejamas su tinginiavimu, laiko švaistymu, tačiau nustatyta, kad svajonės gali būti ir naudingos, ypač į kūrybą, meną linkusiems žmonėms, jos gali įkvėpti naujas idėjas.

2019 m.
Danel

Svajonės – tai vaizduotės forma. Svajodami sukuriame buvusios ar niekada nepatirtos situacijos vaizdinius, kurie nėra susiję su atliekama veikla, turimais tikslais. Svajones gali spontaniškai sukelti patiriami pojūčiai – kvapas, regimas vaizdas, skonis, garsas, prisilietimas, taip pat atsiminimai.

2019 m.
Danel

Svajojimas, fantazavimas, „varnų gaudymas“, „skrajojimas padebesiuose“, paskendimas mintyse... Mes, lietuviai, neturime vieno pavadinimo mūsų aptariamam reiškiniui. Anglakalbiai, pavyzdžiui, turi tam skirtą žodį „daydreaming“, kuris reiškia nevalingą svajojimą, savotišką sapnavimą atmerktomis akimis dienos metu. Vadinčiau tai „svajokliavimu“ (būsena, panaši ir į svajojimą, ir į fantazavimą), tačiau abejoju, ar šį terminą priimtų valstybinė lietuvių kalbos komisija, todėl ir toliau sakysiu „svajojimas“ arba „fantazavimas“, nors šiuos žodžius vartojame ir valingai veiklai apibūdinti. Taigi apie ką aš čia kalbu?

Visi žinome tą jausmą, kai mintys nuklysta į vaizduotės pasaulį, o mes kuriam laikui pasitraukiame iš čia ir dabar. Tuo metu mūsų vaizduotėje vienas kitą veja siekiai, tikslai, troškimai, kartais užvaldo baimė ir nerimas (kas būtų, jeigu būtų...), apima saldi nostalgija, o gal repetuojame tekstą, kurį netrukus pasakysime savo draugei... Kad ir kaip stengtumės sutelkti dėmesį į konkrečios akimirkos veiklą, mintys vis taikosi užbėgti į priekį nukeldamos mus į ateitį arba grįžtame atgal ir naujai surežisuojame praeities įvykius (pavyzdžiui, nepavykusią repliką pakeičia sklandžia ir efektinga). Kitaip tariant, kai tik mūsų smegenys neturi konkrečios užduoties, jos tarsi „persijungia“ ir ima žaisti su praeities ir ateities įvykių turiniu.

2019 m.
aw

svatoti daznai mastyti apie ka nors ko nori.

2019 m.
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo