Kas yra pliuralizmas?

Gintė

Kas yra pliuralizmas? Kaip reikia suprasti šitą sąvoką, paaiškinkite tiksliai prašau. Šis žodis naudojamas vertybių pliuralizmo kontekste

KlausimaiFilosofijaLygis: Universitetas1 atsakymasKlausimas atsakytas
Balandžio 2 d. 18:04
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (1)

Indrė

Pliuralzmas (lot. pluralis – daugybinis), filosofinė nuostata, teigianti daugelį skirtingų būties pradų. Šiuolaikinėje filosofijoje pliuralizmas reiškia kultūrų, pasaulėžiūrų, vertybinių sistemų ir gyvenimo koncepcijų, visuomeninių santvarkų, filosofinių ir mokslo pagrindų bei metodų įvairovę ir jos pripažinimą.

Pagal autoritetingiasius Gray J. ir Galipeau C. tyrinėjimus, skirtingai nuo daugelio liberalių krypčių racionalistinės ir universalistinės logikos, savo doktrinos pagrindu Berlin paėmė vertybių pliuralizmo koncepciją. Ši koncepcija pakerta įsitikinimą, kad įmanoma pagrįsti visuomenę ir bendrabūvį apskritai viena ar kita vertybe ar pamatiniu principu.

Pliuralizmas nėra visiška prasme nihilistinė teorija. Jos pozityvi prasmė išreiškiama riboto, situatyvaus tobulėjimo koncepcija ir liberalaus tolerantiškumo vertybės įtvirtinimu.

Apie vertybių pliuralizmą galite rasti:  http://litlogos.eu/L76/Logos_76_182_188_Pruskus.pdf  bei http://berlin.wolf.ox.ac.uk/lists/onib/pankovskijsummary.pdf

Balandžio 2 d. 18:22 Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo