Filosofijos egzamino atsakymai, mechanikos fakultetas


Filosofijos egzamino atsakymai, mechanikos fakultetas.


Pamatiniai Aurelijaus Augustino etikos principai. (Verta atkreipti dėmesį į meilės ir savimeilės perskyrą. Kaip jas aiškina Augustinas.)

Aurelijaus Augustino laiko teorija. (Laiko ir amžinybės santykis)

Tiesos samprata (apibrėžimas) Tomo Akviniečio filosofijoje. (Klasikinė tiesos teorija)

Dievo buvimo įrodymo prielaidos Tomo Akviniečio filosofijoje. Penki dievo buvimo įrodymai. (Patartina žinoti ir suprasti esminius principus į kuriuos remiasi šie įrodymai)

1 prielaida: Judėjimas. Bet koks judėjimas ir kitimas turi turėti judintoją. Tas judintojas Dievas, nes judėjimas negali nueit į begalybę, nes tada nebūtų judėjimo.

Kodėl užsiimdami pažintine veikla žmonės daro klaidas? Keturios klaidų priežastys remiantis F. Bacono „stabų teorija“.

Racionalizmo ir empirizmo ginčas. Dėl ko nesutarė ginčo dalyviai (pažinimo prielaidos, ribos, metodologija).

Rene Descartes tiesos vertinimo kriterijus. Kokiu būdu aptinkamos pamatinės, nenuginčijamos tiesos.? Ką ir kodėl Descartes mano esant nenuginčijama tiesa?

2) Visa, kas nepakankamai aišku, reikia skaidyti į abejonių nekeliančias dalis;

Nenuginčijam tiesa: Mąstau, taigi esu.

Esminiai klasikinio britų empirizmo pažinimo teorijų bruožai (John Locke bei David Hume pažinimo teorijos. Verta žinoti, kaip šie filosofai apibrėžia ir aiškina idėjos sąvoką. Iš kur ir kaip žmogaus sąmonėje atsiranda idėjos? Kokiu būdu formuojasi patikimos žinios?).

Indukcijos metodo kritika remiantis D. Hume. Priežastingumo dėsnis, jo taikymas gamtos tyrimuose. Gamtamokslinių teorijų epistemologinis statusas.

Epistemologijoje (pažinimo teorijoje) transcendentalinis idealizmas, kurį Kantas suformulavo savo garsiose kritikose, galutinai užginčijo žmogaus galimybes pažinti realų pasaulį. Objektyvios žinios galimos, tačiau jos galimos tik idealių, bendražmogiškų pažinimo “rėmų” viduje. Mokslas objektyvus, nes visi žmonės turi vieningas pasaulio patyrimo ir suvokimo prielaidas. Tačiau yra skirtumas tarp objekto kaip fenomeno ir kaip noumeno.

  • Filosofija Konspektas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1359 žodžiai)
  • Raminta
  • Filosofijos egzamino atsakymai, mechanikos fakultetas
    10 - 4 balsai (-ų)
Filosofijos egzamino atsakymai, mechanikos fakultetas. (2016 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-egzamino-atsakymai-mechanikos-fakultetas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:07
×