Filosofijos egzamino konspektai


Antropologinė filosofija: intelektualistinė ir voliuntaristinė žmogaus samprata. Natūralistinis materializmas: materialistinė sielos samprata, evoliucijos teorija ir jos įtaka žmogaus sampratai. Istorinis materializmas: istorijos ir visuomenės samprata, darbas kaip žmogaus esmė, kapitalizmo kritika. Neomarksistinė kapitalistinės visuomenės kritika. Egzistencialistinės filosofijos bruožai. Kierkegaardo egzistencializmas: žmogaus būties prieštaravimai, gyvenimo tipai, radikalaus pasirinkimo situacijų reikšmė. Ateistinis egzistencializmas: žmogaus būties charakteristikos, santykis su kierkegaardo filosofija, nebūties, vienatvės ir laisvės temos, autentiškos ir neautentiškos egzistencijos samprata. Pagrindinės politinės filosofijos problemos: teisingumas ir laisvė. Pagrindinės politinės filosofijos problemos: lygybė ir žmogaus teisės. Liberalizmo filosofijos pagrindinės idėjos. Konservatizmo filosofijos pagrindinės idėjos. Socializmo filosofijos pagrindinės idėjos. Ideologijos samprata, ideologijų klasifikacija. Liberaliosios ideologijos: susiformavimo aplinkybės ir pagrindinės idėjos. Konservatyvios ir socialistinės ideologijos: susiformavimo aplinkybės ir pagrindinės idėjos.

Natūralistinio materializmo požiūriu žmogaus esmė yra kūnas. Dvasinės savybės iš tiesų yra kūniškos prigimties, priklauso nuo žmoguje vykstančių biocheminių ir fiziologinių procesų.

Siela, kaip atskira substancija, neegzistuoja. Ji yra žmogaus smegenų veiklos rezultatas.

Daiktų pasaulio sukūrimas, gamtos apdorojimas yra žmonių rūšies paskirtis.

Kapitalistinėje visuomenėje gamybos priemonės priklauso kapitalistams, o dirbantieji turi tik fizinę savo darbo jėgą. Konkuruodami tarpusavyje kapitalistai blogina darbininkų padėtį, o jie negali pasipriešinti, nes vyksta konkurencija dėl darbo vietų. Kapitalizme darbas tampa preke. Tarp jo ir žmogaus atsiranda susvetimėjimas. Darbas tampa nebe žmogaus esme, bet tik priemone kitiems poreikiams tenkinti. Darbininkas savo darbu ima neigti save.

  • Filosofija Konspektas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (4067 žodžiai)
  • Ziggy
  • Filosofijos egzamino konspektai
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofijos egzamino konspektai. (2013 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-egzamino-konspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 01:38
×