Filosofijos egzamino konspektas (2)


Kūrybiškumo samprata. Verslas kaip ekonominis veikimas ir žaidimas panašumai ir skirtumai. Šiuolaikinės rinkos normos ir idealai. Rinka ir individo laisvė. Rikos laisvė liberalizmo požiūriu. Krikščioniškojo socialinio mokymo požiūris į rinką ir individo ekonominį veikimą. Ekonominės vertybės kūrimmo savitumas.

Kitaip tariant, padėti suprasti, kokiu mastu žmogaus, kaip ekonominio subjekto, veikimas yra kreipiamas ne tik į daiktų gaminimą, bet ir savęs tobulinimą – savo, kaip Dievo kūrinio, pašau-kimo žemėje vykdymą. Krikščioniškuoju požiūriu, rinka negali būti visiškai savarankiška. Tai lemtų fatališkus padari-nius žmogui: jis tebūtų jos auka, be teisės ir galios ką nors pakeisti. Tuo tarpu žmogus – Dievo kūri-nys, kuriam skirta valdyti pasaulį ir jo išteklius. Šia prasme jis yra didžiausia vertybė. Kartu jis yra ir mažasis kūrėjas. Žmogaus proto ir rankų sukurti kūriniai (taip pat rinkos priemonės) tėra jo kūri-niai (J.Hoffner,1996, p.7-65). Žmogus neturi tapti jų vergu, tuo labiau anoniminių rinkos jėgų ver-gu. Be to, egzistuojanti žmogaus pastangomis sukurta ekonominė galybė savaip rodo ir jo asmeni-nės atsakomybės bei etinės brandos lygį. Taigi ir „beveidė rinka“, šiaip ar taip, yra tik žmogaus pro-to ir rankų kūrinys, kuris, deja, vis labiau ima grasyti ir pačiam jos kūrėjui. Todėl ekonomikos ir etikos integracija būtina.

  • Filosofija Konspektas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (2456 žodžiai)
  • Sviietka
  • Filosofijos egzamino konspektas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Filosofijos egzamino konspektas (2). (2014 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-egzamino-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:41
×