Filosofijos egzamino konspektas (3)


Filosofija egzamino klausimai. Tragiškas optimizmas.


4. Kas yra sauga? (Numatyta užduotis, kurioje reikės pažymėti tik tuos teiginius apie saugą, kurie kultūros filosofijos požiūriu yra teisingi).

5. Kas yra tvermė? (Numatyta užduotis, kurioje reikės pažymėti tik tuos teiginius apie tvermę, kurie kultūros filosofijos požiūriu yra teisingi).

6. Apibūdinkite darinį, dirbinį bei kūrinį bei juos siejančius santykius. (Numatyta užduotis, kurioje reikės pažymėti tik tuos teiginius apie darinį, dirbinį arba kūrinį bei jų santykius, kurie kultūros filosofijos požiūriu yra teisingi).

10. Apibūdinkite Šv. Augustino etiką. (Numatyta užduotis, kurioje reikės pažymėti tik tuos teiginius, kurie apibūdina Šv. Augustino etiką).

11. Suformuluokite esminius I. Kanto etikos teiginius. (Numatyta užduotis, kurioje reikės pažymėti tik tuos teiginius, kurie priklauso Kanto etikai)

12. Kaip E. Frommas apibūdina žmogų, jo pareigas bei galimybes? (Numatyta užduotis, kurioje reikės pažymėti tik tuos teiginius priklauso Frommui).

16. Suformuluokite esminius Kamiu (Camus) filosofijos teiginius bei tuos, kurie yra suformuluoti apie prasmę ir absurdą? (Numatyta užduotis, kurioje reikės pažymėti tik tuos teiginius, kurie priklauso Kamiu arba tik tuos, kurie jam nepriklauso).

17. Ką, Kamiu teigimu, reiškia „atsakyti į svarbiausiąjį filosofijos klausimą“ ?

19. Kaip Franklis aiškina savitranscendencijos sąvoką? (Užduotyje reikės pažymėti teisingus atsakymus).

20. Kokias vertybes išskiria Franklis? (Atsakymas glūdi tame klausime, kuris yra suformuluotas žemiau!).

21. Apibūdinkite Franklio išskirtas kūrybines, patirtines (patirties) bei nuostatos vertybes. (Užduotyje reikės pažymėti teisingus teiginius).

22. Kokius tragiškos triados aspektus išskiria Franklis? (Sąvoka „triada“ nurodo, kad yra trys aspektai!)

23. Apibūdinkite Franklio įkurtą logoterapiją? (Užduotyje reikės pažymėti teisingus, kurie apibūdina logoterapiją).

  • Filosofija Konspektas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1574 žodžiai)
  • Giedrė
  • Filosofijos egzamino konspektas (3)
    10 - 8 balsai (-ų)
Filosofijos egzamino konspektas (3). (2016 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-egzamino-konspektas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:14
×