Filosofijos egzamino paruoštukė


Filosofijos atsakymai Mokslas ir filosofija. Filosofijos ir mokslo panašumai bei skirtybės. Filosofija ir teologija. Filosofija ir menas. Aristotelio vystytos filosofijos kryptys. Sąvokos empirizmas –. Filosofinis idealizmas. Materija ikifilosofine ir filosofine prasmėmis Materija. Dialektika subjektyvioji ir objektyvioji –. Priežastingumas – Paradigma –. Scholastinio metodo esmė. Scholastinis metodas. Universalijų problema realizmo ir nominalizmo sampratos. Kraštutinio realizmo. Nuosaikiojo realizmo. Sielos struktūra pagal Aristotelį. Sielos struktūra pagal Platoną ir Aristotelį – Platono. Augalinė siela. Gyvulinė siela. Mąstančioji siela. Aristotelio teikti priežastingumo tipai svarbiausias iš jų yra. Tikslo pati svarbiausia. Kanto transcendentalinio metodo tikslas. Hegelio dialektika tvirtina.


3) F.kelia fundamentalius klausimus, o atsakymai lieka atviri. Mokslas nekelia klausimų, jei į juos neįmanoma atsakyti.

Hilozoizmas– filosofinė teorija, sugyvinanti ir sudvasinanti visą materiją, teigianti, kad visos materijos formos galinčios justi, suvokti, mąstyti. Visa materija yra gyva.

Objektyvioji dialektika- pasaulis kinta nepriklausomai nuo žmogaus.(Herakleitas).

Priežastingumo principas tvirtina, kad visi reiškiniai turi savo priežastis

Sielos struktūra pagal Platoną ir Aristotelį – Platono: jam siela buvo gyvybės veiksnys,be jos kūnas būtų negyvas. Siela yra reali,bet ne materiali.Ją Platonas dalija į 3 dalis:Dieviškoji (protas);ir 2 juslių pasauliui priklausančios dalys:aukštesnioji(įniršis) ir žemesnioji (geismas). Aristoteliui:.Siela negali egzistuoti be kūno,o kūnas – be sielos,kuri jam teikia gyvybę.Aristotelis skyrė 3: Augalinė siela – maitina ir skatina augimą; Gyvulinė siela – ji gali suvokti.Suvokia,kas malonu,o kas ne.Turi jausmus ir impulsus; Mąstančioji siela – ją turi tik žmonės.Protas yra aukščiausias sielos sugebėjimas.

G.W. Hegelio dialektika tvirtina...

22. Egzistencinės filosofijos esminis skirtumas nuo kitų filosofijos krypčių.

  • Filosofija Konspektas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1646 žodžiai)
  • Evelina
  • Filosofijos egzamino paruoštukė
    10 - 7 balsai (-ų)
Filosofijos egzamino paruoštukė. (2016 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-egzamino-paruostuke.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:32
×