Filosofijos egzamino špera


Filosofijos santykis su kitomis pazinimo sritimis. Filosofijos ryšys su kitomis pazinimo sritimis. Filosofijos ir informatikos santykis. Filosofijos egzamino speros. Filosofijos keliami klausimai. Ka nagrineja filosofija. Speros kas yra meile filosofija.

Glausta filosofijos pagrindų egzamino špera. Filosofijos objektas. Pagrindinės sritys. Aksiologija (vertybių ratas). Ontologija-(buties teorija). Gnoseologija-(pazinimo teorija). Rytų filosofijos bendri ypatumai. Terminai. Indijos filosofija. Budizmo mokymo teiginių (esmių). Pagal joga pasaulis yra buvo zaidimas jame. Zaidimas yra begalinis ir yra priesingybes sviesa-tamsa. Taoizmas - tai tradicinė kinijos religija, kurios pagrindas yra laodzi ir džuangdzi filosofija. Vakarų filosofija. Arche. Parmenidas. Talis miletietis.

Filosofijos objektas- Filosofijos objektas apibrėžiamas klausiant, ką ir kaip nagrinėja filosofija. Abejojama, ar filosofija ― mokslas griežtąja prasme. Bent jau jos santykis su kitomis mokslo sritimis yra išskirtinis: iš jos kilo kiti mokslai, be to, jos objektas abstraktesnis.

3 pagrindinės sritys- aksiologija, ontologija, gnoseologija

aksiologija (vertybių ratas)- vertybių teorija; mokslas, tiriantis vertybių prigimtį, vertinimo pagrindus ir kriterijus.

ontologija-(buties teorija)- Nagrinėjama būtis ir egzistencija, taip pat pagrindinės kategorijos, bandant išsiaiškinti, kokios ir kokių tipų esybės egzistuoja. Pagrindinis ontologijos klausimas — „Kas egzistuoja?“ Ontologija turi didelę įtaką realybės koncepcijai, kadangi stengiasi kuo bendriau aprašyti viską, kas egzistuoja, neapsiribojant pavienių mokslų išvadomis ir, galbūt, peržengiant jas.

gnoseologija-(pazinimo teorija)- yra santykinai atskira filosofinių apmąstymų sritis, siekianti analizuoti ir vertinti tikrovės pažinimo procesus. Į pažinimo teoriją įeina visuomeninių, istorinių, psichinių pažintinės veiklos sąlygų, pažinimo šaltinių ir ribų, prigimties, subjekto, objekto, jų santykio, metodų, tiesos, rezultatų, ir pan. problematika.

Filosofijos keliami klausimai- Kokia yra gyvenimo prasmė ? Ar yra pomirtinis gyvenimas ? Kaip turime gyventi ? Kas yra meile? Kas yra geris? Kas yra blogis?

tikslai, uždaviniai-

filosofijos ryšys su kitais 1 mokslais- jos santykis su kitomis mokslo sritimis yra išskirtinis: iš jos kilo kiti mokslai, be to, jos objektas abstraktesnis.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (814 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Filosofijos egzamino špera
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Filosofijos egzamino špera. (2012 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-egzamino-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 00:23
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo