Filosofijos egzo pasiruošimas


Kas yra filosofija ? Filosofijos šaltiniai. Fil. Objektas. Kokius klausimus vadiname filosofiniais –. Filosofijos santykis su mokslu , pasaulėžiūra. Filosofija ir menas. Būties sampratos esmė Platonas , Aristotelis –. Materialistinė būties interpretacija filosofijoje. Idealizmo tradicija sprendžiant būties klausimus. Pažinimo šaltinio problema racionalizmas ir empirizmas. Tiesos problema filosofijoje. Klasikinė tiesos samprata. Kas yra mokslas ? Kokie mokslinio žinojimo ypatumai. Žmogaus santykis su gamta. Išvardinkite visuotinai žinomas ekologines ir demografines problemas. Socialinės problematikos formavimasis antikoje ir krikščioniškoje filosofijoje. Dorovės sampratos esmės ir jos būtinumo visuomenėje pagrindimas Subjektyvinis. Kas yra globalizacija ? Kokie teigiami ir neigiami šio proceso bruožai.

1. Kas yra filosofija? Fil. Tai meilė išminčiai, tai vienas pasaulio pažinimo ir aiškinimo būtų. Tai teorija kuriai budinga proto argumentais grįsti savo teiginius. Tai laisvas žinojimas, pagrįstas ne naudingumu ar pritaikomumu. Filosofijos šaltiniai – nuostaba, abejonė, kančia. Fil. Objektas - nors filosofija egzistuoja 2500 metų, iki šiol nėra ir nebus visoms mąstymo tradicijoms ir kryptims priimtino filosofijos objekto apibrėžimo. Filosofijos prototipas yra mitologija. Filosofijos objektas skyla į du aspektus: būties esmę aiskinasi filosofijos aspektas, vadinamas ontologija, gnoseologija – bendroji pažinimo teorija.

3.Kokius klausimus vadiname filosofiniais – filosofija aiškina būties pagrindus, žmogaus santyki su pasauliu ir pačiu savimi.filosofiniai klausimai – egzistencijos, būties kalusimai, tai – tarpinė disciplina. Kasdieniai klausimai yra buitiniai. Filosofija prasideda klausimais, kai kasdienis pasaulis darosi nebe savaime suprantamas ir tampa problema.

4.Filosofijos santykis su mokslu, pasaulėžiūra . Skirtumai – filosofija liečia esmes, prasmes, klausimus, mokslas konkretesnis, mokslas ardo ir sudeda tikrovę, filosofija bando suvokti pasaulį kaip visumą, mosklas pažysta pasauli, filosofija jį mąsto, mokslas siekia sutvarkyti pasaulį, fil jį tirinėja tokį koks jis yra, mokslo tiesos objektyvios, fil subjektyvios. Panašumai – filosofija ir mokslas kelia tą patį klausimą – pažinti viską, kas yra, tiek mokslas apima filosofines prielaidas, tiek filosofijoje gludi tam tikras empirinis turinys.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (933 žodžiai)
  • Universitetas
  • Iveta
  • Filosofijos egzo pasiruošimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Filosofijos egzo pasiruošimas. (2015 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-egzo-pasiruosimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 05:07
×