Filosofijos esė Meilė


Filosofijos esė Meilė.

Filosofija – tai mokslas, įdomus tuo, kad jis ieško atsakymų į tokius klausimus, į kuriuos negali būti vieningos nuomonės. Vienas iš šių klausimų - kas yra ta meilė? Koks žmogus yra mylimas ir mylintis? Kuo ypatinga meilė? Tai viena iš aktualiausių temų, todėl daugelis žymių filosofų nagrinėjo ir nagrinėja šią ją, skirtingai dėstydami savo požiūrį. Šiame darbe remdamasi tekstais iš „Filosofinės etikos chrestomatijos XI – XII klasei“ bandysiu, apibendrindama įvairių filosofų mintis, panagrinėti meilės temą. Iš skyriaus „Meilė“ gilinausi į kai kurias šių tekstų ištraukas. Pvz. iš Naujojo testamento „Priešų meilės pamokymą“ ir iš evangelijos, Frydricho Nyčės apie meilę artimam ištrauka iš veikalo „Štai taip Zaratustra kalbėjo“, taip pat iš veikalo „Anapus gėrio ir blogio“ , apie meilės energiją veikale „ Žmogaus fenomenas“ ir kitas ištraukas.

Meilė privalo būti kiekvieno širdyje ir nesvarbu kokia ji būtų, ar tai meilė žmogui, ar meilė supančiai aplinkai. Nes ji mus moko trokšti to, kas yra gražu, kas tyra ir malonu, meilė skatina daryti gerus darbus, už kuriuos atlyginama gėriu. Tik skleisdami meilę mes ją gauname atgal. Visuomet yra grįžtamasis ryšys, kuris mus nuolat būna su mumis, ir ne veltui sukurtas posakis „ kaip šauksi - taip ir atsilieps“. Todėl būtina skleisti meilę, nes ji moko mus suprasti ir pažinti gyvenimą kitokį, ji atveria mums akis ir parodo, koks ištiktųjų lengvas ir maloningas gali būti gyvenimas, be nuodėmės, be pykčio, vien tik gėris ir supratimas. Ir kiek nedaug tereikia, kad pasijaustum laimingas, svarbu nešioti savyje gerumą, pamilti tai ką darai, pamilti save ir kitus. Nes tai padarydamas, būsi pagerbtas ir palaimintas. Platono dialoge „Puota“ būtent tai ir akcentuojama, kad be meilės negalime skleisti gėrio ir daryti gerų darbų. Meilė mus skatina tobulėti, būti geresniems nei esame. „Jei mylįs žmogus pasielgia gėdingai, toks pamačius tėvui ar draugui nesielvartaus tiek, kiek savo mylėtojo pastebėtas“.

Naujajame Testamente mokoma, kad mylėti reikia ne tik tuos, iš kurių sulauki meilės, bet ir tuos, iš kurių sulauki pikto.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1944 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renata
  • Filosofijos esė Meilė
    10 - 7 balsai (-ų)
Filosofijos esė Meilė. (2015 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-ese-meile.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 20:51
×