Filosofijos ir mokslo santykis skaidrės


Filosofijos ir mokslo santykis. Filosofija – tai mokslas apie visuotinius būties. Ankstyvoje senovėje filosofija visiškai atstojo visus dabartinius mokslus. Tačiau ir filosofija. Filosofija ir mokslas. Aristotelis pirmasis atskyrė filosofijos logiką kaip paruošiamąją discipliną. Filosofijai skaidantis atsiradę mokslai iš pradžių siekė panašėti į metafiziką. Filosofijos ir mokslo skirtumai. Svarbiausias filosofijos ir mokslo skirtumas – tai mąstymo būdas. Filosofija ir specialieji mokslai. Filosofijos vidinės diferenciacijos procesas. Kuo filosofija gali būti naudinga specialiesiems mokslams. Specialieji mokslai klasifikuojami. Realiųjų mokslų objektas yra tam tikra patirtinės tikrovės dalis. Filosofija ir socialiniai mokslai. Kai atsiranda filosofijos ir sociologijos santykis. Išvados. Filosofija – universalus. Manau, kad negalima sakyti, jog mokslas arba filosofija yra svarbesnis. Literatūra.


Filosofija – tai mokslas apie visuotinius būties, ir žmogaus mąstymo ir pažinimo dėsningumus.

Ankstyvoje senovėje filosofija visiškai atstojo visus dabartinius mokslus, ji buvo universalus, visa apimantis mokslas. Filosofija yra mokslų motina, bet ji pati nėra mokslas. Nuo filosofijos ėmė atsiskirti specialieji mokslai.

Tačiau ir filosofija ir specialieji mokslai atsirado dėl tos pačios priežasties - žmogaus noro pažinti. Todėl labai svarbu suprasti sąryšius tarp filosofijos ir mokslo. Taigi mano tikslas - išsiaiškinti filosofijos ir mokslo santykį, panašumus ir skirtumus.

Aristotelis pirmasis atskyrė filosofijos logiką kaip paruošiamąją discipliną. Atskirdamas svarbiausias sritis: Teorinę filosofiją, tyrinėjančią būties principus; Praktinę filosofiją, tyrinėjančią žmogaus veiklos principus.

Filosofijai skaidantis atsiradę mokslai iš pradžių siekė panašėti į metafiziką, kuri buvo laikoma žmogiškojo pažinimo viršūne. Matematika pasižyminti ypatingu tikslumu buvo vertinama gerokai mažiau.

Svarbiausias filosofijos ir mokslo skirtumas – tai mąstymo būdas. Mokslui būdingas mąstymas remiasi tapatybės principu, tuo tarpu filosofijai būdinga panašumo abstrakcija.

Filosofijos vidinės diferenciacijos procesas, prasidėjęs jau antikos laikais, peraugo į specialiųjų mokslų atsiribojimo nuo filosofijos procesą.

  • MS PowerPoint 217 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (495 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žydrunas
  • Filosofijos ir mokslo santykis skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Filosofijos ir mokslo santykis skaidrės . (2019 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-ir-mokslo-santykis-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 09:37
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo